“ExxonMobil” korporasiyası ilə əməkdaşlığın genişləndirilməsi müzakirə edilib
İqtisadiyyat Nazirliyində “ExxonMobil” korporasiyasının vitse-prezidenti ilə görüşdə enerji əməkdaşlığının genişləndirilməsi imkanları müzakirə edilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov və SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəf “ExxonMobil” korporasiyasının vitse-prezidenti Con Ardillə görüşüblər.
Vurğulanıb ki, Azərbaycanın biznes və investisiya mühitinin əlverişliliyi, xarici şirkətlərin bu baxımdan ölkəmizə olan yüksək marağı beynəlxalq tərəfdaşlarla regional və qlobal miqyasda mühüm layihələri reallaşdırmağa imkan verir.
Görüşdə “ExxonMobil” korporasiyası ilə enerji sahəsində uzunmüddətli səmərəli əməkdaşlıq həyata keçirildiyi qeyd olunub, işbirliyinin genişləndirilməsi imkanları müzakirə edilib.

Expansion of cooperation with “ExxonMobil” corporation discussed
During a meeting at the Ministry of Economy with the Vice President of ExxonMobil Corporation, the possibilities for expanding energy cooperation were discussed.
The Minister of Economy Mikayil Jabbarov and the President of SOCAR Rovshan Najaf met with the Vice President of ExxonMobil Corporation, John Ardill.
It was emphasized that the favorable business and investment environment in Azerbaijan, along with the high interest of foreign companies in the country, enables the realization of significant regional and global projects with international partners.
During the meeting, it was noted that a long-term, effective collaboration has been established with ExxonMobil Corporation in the energy sector, and the possibilities for expanding cooperation were discussed.