"PowerChina Group" şirkəti ilə əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub
"PowerChina Group" şirkəti ilə enerji əməkdaşlığı və bərpa olunan enerji sahəsində birgə layihələrin həyata keçirilməsi haqqında fikir mübadiləsi aparılıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Çinin "PowerChina Group" şirkətinin prezidenti Vanq Bin ilə görüşüb.
Görüşdə bildirilib ki, Azərbaycanın enerji sektoruna investorların cəlb edilməsi, bərpa olunan enerjinin səmərəliliyinin, alternativ enerji mənbələrinin enerji sektorunda payının artırılması ölkəmizin iqtisadi inkişaf strategiyasında vacib məsələlərdəndir.
Tərəflər "PowerChina Group" şirkəti ilə əməkdaşlıq, enerji sektoruna sərmayələrin cəlb olunması və bərpa olunan enerji sahəsində birgə layihələrin həyata keçirilməsi barədə fikir mübadiləsi aparıblar.

An exchange of views was held with PowerChina Group on energy cooperation and the implementation of joint projects in the field of renewable energy.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with Wang Bin, President of China’s PowerChina Group.
It was noted during the meeting that attracting investors to Azerbaijan’s energy sector, enhancing the efficiency of renewable energy, and increasing the share of alternative energy sources in the energy sector are among the key priorities of the country’s economic development strategy.
The parties exchanged views on cooperation with "PowerChina Group", attracting investments to the energy sector, and the implementation of joint projects in the field of renewable energy.