İqtisadiyyat Nazirliyi ilə ABŞ-nin “Environmental Systems Research Institute” şirkəti arasında əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
İqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev “Environmental Systems Research Institute” (ESRI) şirkətinin vitse prezidenti Sohail Elabdla görüşüb. Görüşdə Azərbaycan və ESRI arasında əməkdaşlıq çərçivəsində Milli Məkan Məlumatları İnfrastrukturunun qurulması üçün beynəlxalq praktikada tətbiq edilən təcrübələr, məkan məlumatlarının idarə edilməsi prosedurları və standartları ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Görüş çərçivəsində  İqtisadiyyat Nazirliyi ilə “Environmental Systems Research Institute” şirkəti arasında əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb. Sənədin icrası Azərbaycanda Milli Məkan Məlumatları İnfrastrukturunun qurulması üzrə bilik mübadiləsinə, bu sahədə insan resurslarının inkişafına və özəl sektorda coğrafi informasiya sistemlərinin hazırlanması üzrə ixtisaslaşmış şirkətlərin inkişafına stimul verəcək.

At the meeting held at the Ministry of Economy, the expansion of economic cooperation with the United Arab Emirates (UAE) was discussed.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with a delegation led by the UAE Minister of Economy, Abdulla Bin Toug Al Marri. At the meeting, it was emphasized that the relations between Azerbaijan and the UAE, based on mutual friendship and respect, are at a high level and that successful cooperation is being carried out in the economic field.
The parties exchanged views on the promotion of investments in the transition to a green economy, the expansion of industrial, business, trade, and tourism relations, as well as cooperation opportunities aimed at achieving the economic diversification goals of both countries.