Pakistanın Baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri ilə görüş keçirilib
Azərbaycan - Pakistan iqtisadi əməkdaşlığının potensialının reallaşdırılması, ticarət əlaqələrinin və qarşılıqlı sərmayələrin intensiv təşviqi istiqamətində müzakirə aparılıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Pakistanın Baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Məhəmməd İshaq Dar ilə videokonfrans formatında görüşüb.
Vurğulanıb ki, iki dost ölkə arasında əlaqələr qarşılıqlı etimad şəraitində möhkəmlənir, müxtəlif sahələrdə münasibətlər yüksələn xətlə inkişaf edir. Görüşdə Azərbaycan-Pakistan tərəfdaşlığının iqtisadi əlaqələrimizin şaxələndirilməsi üçün yaratdığı imkanlar, birgə layihələrin reallaşdırılması perspektivləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Bundan başqa, tərəflər ticarət əlaqələrinin və qarşılıqlı sərmayələrin intensiv təşviqi istiqamətində müzakirələr aparıblar.

Discussions were held on realizing the potential of Azerbaijan–Pakistan economic cooperation, as well as on the intensive promotion of trade relations and mutual investments.
A videoconference meeting was held between Azerbaijan's Minister of Economy, Mikayil Jabbarov, and Mohammad Ishag Dar, Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of Pakistan.
It was emphasized that relations between the two friendly countries are strengthening in an atmosphere of mutual trust, and cooperation in various fields is developing progressively. During the meeting, the sides exchanged views on the opportunities created by the Azerbaijan-Pakistan partnership for the diversification of economic ties, as well as the prospects for implementing joint projects.
In addition, the parties held discussions on the active promotion of trade relations and mutual investments.