Dağıstanla ticarət, investisiya, KOB, sənaye və digər sahələrdə əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
İqtisadiyyat Nazirliyində Rusiya Federasiyasının Dağıstan Respublikası Hökuməti sədrinin müavini Rizvan Qazimaqomedovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə iqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev arasında görüş keçirilib.
Görüşdə Rusiya Federasiyası, o cümlədən onun federal subyektləri ilə qarşılıqlı faydalı əlaqələr qeyd olunub, iqtisadi əməkdaşlığın perspektivləri vurğulanıb. Bildirilib ki, Azərbaycanda yaradılmış əlverişli biznes və investisiya mühiti, həmçinin işğaldan azad edilmiş ərazilərimizin böyük iqtisadi potensialı regional əməkdaşlığın, o cümlədən Rusiya Federasiyasının subyektləri ilə əlaqələrin genişlənməsinə yeni imkanlar açır. Dağıstanla coğrafi yaxınlıq isə əməkdaşlıq üçün daha əlverişli şərait yaradır.
Tərəflər, həmçinin biznes dairələri arasında əlaqələrin inkişafının iqtisadi potensialın reallaşdırılmasında önəmini qeyd ediblər.
Görüşdə Dağıstanın investisiya potensialına dair təqdimat nümayiş etdirilib, ticarət, investisiya, KOB, sənaye və digər sahələrdə əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.

Meeting held with deputy chairman of the Government of the Republic of Dagestan
An exchange of views was held on strengthening cooperation with Dagestan in the fields of trade, investment, SMEs, industry, and other areas.
A meeting was held at the Ministry of Economy between First Deputy Minister of Economy Elnur Aliyev and a delegation led by Deputy Chairman of the Government of the Republic of Dagestan of the Russian Federation, Rizvan Gazimagomedov.
During the meeting, the mutually beneficial relations with the Russian Federation, including its federal subjects, were highlighted, and the prospects for economic cooperation were emphasized. It was noted that the favorable business and investment environment created in Azerbaijan, as well as the significant economic potential of the liberated territories, open up new opportunities for regional cooperation, including with the subjects of the Russian Federation. The geographical proximity to Dagestan further enhances the conditions for expanding cooperation.
The parties also emphasized the importance of developing relations between business communities in realizing economic potential.
The meeting featured a presentation on Dagestan’s investment potential, and an exchange of views was held on strengthening cooperation in trade, investment, SMEs, industry, and other areas.