İqtisadiyyat naziri OPEC Beynəlxalq İnkişaf Fondunun prezidenti ilə görüşüb
Əlcəzairdə Azərbaycan Respublikasının iqtisadiyyat nazirinin OPEC Beynəlxalq İnkişaf Fondunun prezidenti ilə görüşündə dayanıqlı inkişaf, resursların səmərəli istifadəsi və gündəlikdə olan digər məsələlər müzakirə edilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov İslam İnkişaf Bankı Qrupunun İllik Toplantısında iştirak etmək məqsədilə Əlcəzair Xalq Demokratik Respublikasında səfərdədir.
İllik Toplantı çərçivəsində Neft İxrac edən Ölkələr Təşkilatının (OPEC) Beynəlxalq İnkişaf Fondunun prezidenti Əbdülhəmid Əlxəlifə ilə görüş keçirilib.
Görüşdə OPEC Fondu ilə Azərbaycan arasında mövcud əlaqələr yüksək qiymətləndirilib və bu əməkdaşlığın daha da gücləndirilməsi üçün birgə imkanların araşdırılmasının önəmi vurğulanıb. Regional və beynəlxalq iqtisadi inkişaf məqsədləri çərçivəsində tərəfdaşlığın əhəmiyyəti qeyd olunub.
Tərəflər dayanıqlı inkişaf, resursların səmərəli istifadəsi və gündəlikdə olan digər məsələləri müzakirə edib, infrastruktur layihələri çərçivəsində birgə fəaliyyət imkanlarını dəyərləndiriblər.

Minister of economy meets with president of OPEC Fund for International Development
In Algeria, during the meeting between the Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan and the President of the OPEC Fund for International Development, issues such as sustainable development, efficient use of resources, and other matters on the agenda were discussed.
The Minister of Economy, Mikayil Jabbarov, is on a visit to the People's Democratic Republic of Algeria to participate in the Annual Meeting of the Islamic Development Bank Group.
As part of the Annual Meeting, a meeting was held with Abdulhamid Alkhalifa, President of the OPEC Fund for International Development.
During the meeting, the existing relations between the OPEC Fund and Azerbaijan were highly appreciated, and the importance of exploring joint opportunities to further strengthen this cooperation was emphasized. The significance of the partnership within the framework of regional and international economic development goals was also highlighted.
The parties discussed sustainable development, efficient use of resources, and other issues on the agenda, and evaluated opportunities for joint activities within the framework of infrastructure projects.