Şəhid ailələrinin üzvləri azad edilmiş ərazilərə səfər ediblər
“Konstitusiya və Suverenlik İli” çərçivəsində İqtisadiyyat Nazirliyinin Birləşmiş Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə şəhid ailələri üçün işğaldan azad edilmiş ərazilərə səfər təşkil olunub.
İki günlük səfər zamanı şəhid ailələri Ağdam, Füzuli, Şuşa və Xankəndidə olub, Ağdam Cümə məscidi, Aşağı Gövhər ağa məscidi, Cıdır düzü, Vaqif məqbərəsi, İsa bulağı, digər tarixi-mədəniyyət və memarlıq abidələrini ziyarət ediblər.
Şəhid ailələrinin üzvləri Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin qətiyyəti, Şanlı Ordumuzun şücaəti nəticəsində işğaldan azad olunmuş ərazilərdə aparılan böyük quruculuq işləri ilə tanış olublar. Bildirilib ki, azad olunan ərazilərdə vandalizmə məruz qalmış tarixi-mədəni və dini abidələr bərpa olunur, infrastruktur qurulur, yaşayış məntəqələri salınır, yeni müəssisələr və iş yerləri açılır, əzəli sakinlər doğma yurdlarına qayıdırlar.
Qeyd edək ki, “Konstitusiya və Suverenlik İli” çərçivəsində İqtisadiyyat Nazirliyi sosial layihələri davam etdirəcək.

Within the framework of the "Year of Constitution and Sovereignty," a visit to the liberated territories was organized for the families of martyrs by the United Trade Union Committee of the Ministry of Economy.
During the two-day visit, the families of martyrs traveled to Aghdam, Fuzuli, Shusha, and Khankendi, where they visited the Aghdam Juma Mosque, Ashaghi Govhar Agha Mosque, Jidir Duzu plain, the Mausoleum of Vagif, Isa Spring, and other historical, cultural, and architectural monuments.
The family members of martyrs familiarized themselves with the large-scale reconstruction works being carried out in the liberated territories as a result of the determination of the President of the Republic of Azerbaijan, victorious Commander-in-Chief Ilham Aliyev, and the heroism of the Glorious Army. It was noted that historical, cultural, and religious monuments subjected to vandalism in the liberated areas are being restored, infrastructure is being built, settlements are being established, new enterprises and jobs are being created, and former residents are returning to their native lands.
It should be noted that within the framework of the "Year of the Constitution and Sovereignty," the Ministry of Economy will continue to implement social projects.