İqtisadiyyat Nazirliyində "Saipem S.p.A." şirkətinin baş icraçı direktoru və baş meneceri ilə keçirilən görüşdə əməkdaşlığın perspektivləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov İtaliyanın "Saipem S.p.A." şirkətinin baş icraçı direktoru və baş meneceri Alessandro Puliti ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycanın təşəbbüsü və fəal iştirakı ilə reallaşdırılan layihələrin enerji təhlükəsizliyinin təmin edilməsində rolu və bu istiqamətdə xarici tərəfdaşlarla səmərəli əməkdaşlığı vurğulanıb.
"Saipem S.p.A." şirkətinin ölkəmizdə enerji sektorunda uzunmüddətli fəaliyyəti və yerli şirkətlərlə tərəfdaşlığı qeyd olunub. Bildirilib ki, “Saipem S.p.A.” texnoloji innovasiyalara önəm verir və Azərbaycanla əməkdaşlığın genişləndirilməsində maraqlıdır.
Tərəflər Azərbaycanın qlobal enerji keçidində mövqeyi, bu sahədə həyata keçirilən layihələr və şirkətlə əməkdaşlığın perspektivləri barədə fikir mübadiləsi aparıblar.

At the Ministry of Economy, a meeting was held with the CEO and General Manager of Saipem S.p.A., during which the prospects for cooperation were discussed.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with Alessandro Puliti, CEO and General Manager of Italy's Saipem S.p.A.
The meeting highlighted the role of projects implemented with Azerbaijan’s initiative and active participation in ensuring energy security, as well as the effective cooperation with foreign partners in this direction.
The long-term presence of "Saipem S.p.A." in our country's energy sector and its partnership with local companies were highlighted. It was noted that "Saipem S.p.A." places great importance on technological innovations and is interested in expanding cooperation with Azerbaijan.
The parties exchanged views on Azerbaijan's position in the global energy transition, ongoing projects in this field, and prospects for cooperation with the company.