Ağdam Sənaye Parkında yeni rezident
“Qarabike” MMC-yə İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin idarəçiliyində olan Ağdam Sənaye Parkının rezidentliyi statusu verilib.
Yeni qeydiyyata alınan rezident tərəfindən sənaye parkının ərazisində velosiped istehsalı layihəsi həyata keçiriləcək. Layihənin investisiya dəyəri 8,6 milyon manatdır.
Çinin qabaqcıl texnologiyalarından istifadə ediləcək müəssisədə ilkin mərhələdə il ərzində 44 min ədəddən çox velosiped istehsal ediləcək, növbəti mərhələdən isə illik istehsal gücünün 70 min ədədə çatdırılması planlaşdırılır.
Qeyd edək ki, Ağdam Sənaye Parkında hazırda 28 sahibkarlıq subyektinə rezidentlik, 4 sahibkara isə qeyri-rezidentlik statusu verilib. Sənaye Parkında görülmüş işlərə sahibkarlar tərəfindən 115 milyon manatdan çox investisiya yatırılıb, 650 nəfərdən çox daimi iş yeri yaradılıb.

“Garabike” MMC has been granted resident status in the Aghdam Industrial Park, which is managed by the Economic Zones Development Agency under the Ministry of Economy.
The newly registered resident will implement a bicycle manufacturing project within the territory of the industrial park. The investment value of the project amounts to 8.6 million manats.
In the enterprise, which will utilize advanced Chinese technologies, over 44,000 bicycles will be produced annually in the initial phase. In the next phase, it is planned to increase the annual production capacity to 70,000 units.
It should be noted that currently 28 business entities have been granted resident status and 4 entrepreneurs have been granted non-resident status in the Aghdam Industrial Park. More than 115 million manats have been invested by entrepreneurs in the works carried out in the Industrial Park, and over 650 permanent jobs have been created.