Avstriya ilə iqtisadi əməkdaşlığın inkişafı müzakirə edilib
OPEC Beynəlxalq İnkişaf Fondunun Forumu çərçivəsində Avstriyanın iqtisadiyyat, enerji və turizm üzrə federal naziri ilə görüşdə iqtisadi-ticarət, enerji, sənaye, texnologiya və digər sahələrdə əməkdaşlıq müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Vyanada OPEC Beynəlxalq İnkişaf Fondunun Forumu çərçivəsində Avstriyanın iqtisadiyyat, enerji və turizm üzrə federal naziri Volfqanq Hatmansdorfer ilə görüşüb.
Görüşdə ölkələrimiz arasında dostluq əlaqələrinin ikitərəfli iqtisadi münasibətlərin inkişafı baxımından önəmli olduğu vurğulanıb. Azərbaycanda əlverişli işgüzar mühit, investorlar üçün yaradılmış imkanlar haqqında məlumat verilib. Avstriya şirkətlərinin Azərbaycanda uğurlu fəaliyyət göstərdikləri qeyd olunub. Ticarət və investisiya əlaqələrinin inkişafında özəl sektorun mühüm rola malik olduğu bildirilib.
Tərəflər iqtisadi-ticarət, enerji, sənaye, texnologiyalar və digər sahələrdə işbirliyinə dair müzakirələr aparıblar.

Expansion of economic cooperation with Austria discussed
Within the framework of the OPEC International Development Fund Forum, a meeting was held with Austria's Federal Minister for Economy, Energy, and Tourism, during which cooperation in economic and trade relations, energy, industry, technology, and other fields was discussed.
Economy Minister Mikayıl Jabbarov met with Austria’s Federal Minister for Economy, Energy, and Tourism, Wolfgang Hatmansdorfer, in Vienna within the framework of the OPEC International Development Fund Forum.
The meeting emphasized the importance of the friendly relations between our countries for the development of bilateral economic ties. Information was provided about Azerbaijan's favorable business environment and the opportunities created for investors. It was noted that Austrian companies operate successfully in Azerbaijan. The private sector’s significant role in the development of trade and investment relations was also highlighted.
The parties discussed cooperation in the fields of economic and trade relations, energy, industry, technology, and other areas.