bp şirkətinin baş icraçı direktoru ilə görüşdə şirkətin ölkəmizdəki fəaliyyəti, karbonsuzlaşma, kəşfiyyat və hasilat layihələri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov bp şirkətinin baş icraçı direktoru Mürrey Aukinklosla görüşüb.
Görüşdə bir sıra Avropa ölkələrinin enerji təhlükəsizliyinin təmin edilməsində Azərbaycanın əhəmiyyətli rolu vurğulanıb. Qeyd olunub ki, ölkəmiz bərpa olunan enerji sahəsində böyük potensiala malikdir.
Bakı Enerji Həftəsi çərçivəsində SOCAR ilə bp arasında əldə edilmiş yeni razılaşmaların enerji sahəsində uğurlu strateji tərəfdaşlığın genişləndirilməsi baxımından önəm kəsb etdiyi bildirilib. bp-nin ölkəmizdə həyata keçirdiyi birgə layihələrdə səmərəliliyin artırılması, innovativ texnologiyaların tətbiqinin önəmi qeyd edilib.
Tərəflər şirkətin ölkəmizdəki fəaliyyəti, karbonsuzlaşma, kəşfiyyat və hasilat layihələri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıblar.

At the meeting with the CEO of bp, discussions were held regarding the company’s operations in our country, decarbonization efforts, and exploration and production projects.
Economy Minister Mikayıl Jabbarov met with bp’s Chief Executive Officer Murray Auchincloss.
The meeting highlighted Azerbaijan’s significant role in ensuring the energy security of several European countries. It was noted that our country has great potential in the field of renewable energy.
Within the framework of the Baku Energy Week, it was noted that the new agreements reached between SOCAR and bp are important for expanding the successful strategic partnership in the energy sector. The significance of increasing efficiency in joint projects implemented by bp in our country and the application of innovative technologies was emphasized.
The parties exchanged views on the company’s activities in our country, decarbonization, exploration, and production projects.