“Konstitusiya və Suverenlik İli”nə həsr olunmuş intellektual oyun keçirilib
İqtisadiyyat Nazirliyində “Konstitusiya və Suverenlik ili”nə həsr olunmuş “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyunu təşkil edilib.
İqtisadiyyat Nazirliyində 2025-ci il “Konstitusiya və Suverenlik ili”nə həsr olunmuş “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyunu keçirilib.
Yarışda Nazirliyin strukturuna daxil olan və tabeliyindəki qurumların əməkdaşlarından ibarət 20 komanda iştirak edib. İştirakçılar müxtəlif mövzularda təqdim olunan sualları cavablandıraraq məntiq, dünyagörüşü, operativ düşünmə, komanda işi, ünsiyyət və qərarvermə bacarıqlarını nümayiş etdiriblər.
Maraqlı və rəqabət şəraitində keçən yarışın sonunda qalib komandalara diplom və mükafatlar təqdim olunub.
Qeyd edək ki, intellektual oyunun təşkilində məqsəd əməkdaşlar arasında kommunikasiya və komanda ruhunu gücləndirmək, bilik və bacarıqlarının inkişafını stimullaşdırmaqdır.

Intellectual game dedicated to “Year of Constitution and Sovereignty” held
An intellectual game titled "What? Where? When?" dedicated to the "Year of Constitution and Sovereignty" was organized at the Ministry of Economy.
An intellectual game titled “What? Where? When?” dedicated to the “Year of Constitution and Sovereignty 2025” was held at the Ministry of Economy.
The competition featured 20 teams composed of employees from the Ministry’s structural units and subordinate institutions. Participants answered questions on various topics, demonstrating skills in logic, general knowledge, quick thinking, teamwork, communication, and decision-making.
At the end of the interesting and competitive contest, diplomas and awards were presented to the winning teams.
It should be noted that the purpose of organizing the intellectual game was to strengthen communication and team spirit among employees, as well as to stimulate the development of their knowledge and skills.