Özbəkistanın investisiyalar, sənaye və ticarət naziri Laziz Kudratovla görüşdə birgə layihələrin və qarşılıqlı investisiyaların təşviqi barədə müzakirələr aparılıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarovun Özbəkistanın investisiyalar, sənaye və ticarət naziri Laziz Kudratovla görüşündə ikitərəfli münasibətlərin inkişafına xüsusi önəm verildiyi vurğulanıb. Qeyd edilib ki, dövlət başçılarının səfərləri, keçirilən yüksək səviyyəli görüşlər strateji tərəfdaşlığın keyfiyyətcə yeni mərhələyə yüksəlməsinə, qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığın davamlı inkişafına təkan verib.
Tərəflər gündəlikdə duran məsələlər, o cümlədən ölkələrimiz arasında ticarət dövriyyəsinin artırılması, sənaye sahəsində əməkdaşlığın gücləndirilməsi, birgə layihələrin və qarşılıqlı investisiyaların təşviqi barədə müzakirələr aparıblar.

Discussions were held on joint projects and promotion of mutual investments at a meeting with the Minister of Investments, Industry and Trade of Uzbekistan, Laziz Kudratov.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov emphasized during his meeting with the Minister of Investments, Industry and Trade of Uzbekistan, Laziz Kudratov that special importance is attached to the development of bilateral relations. It was noted that the visits of the heads of state and high-level meetings have given impetus to the rise of strategic partnership to a qualitatively new stage and the continuous development of mutually beneficial cooperation.
The parties discussed issues on the agenda, including increasing trade turnover between our countries, strengthening cooperation in the industrial sector, and promoting joint projects and mutual investments.