Pakistan ilə Anlaşma Memorandumu imzalanıb
Xankəndi şəhərində İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının 17-ci Zirvə Görüşü çərçivəsində Pakistanla investisiya əməkdaşlığını nəzərdə tutan Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Xankəndi şəhərində İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının 17-ci Zirvə Görüşü çərçivəsində Pakistanın Baş naziri Məhəmməd Şahbaz Şərifin iştirakı ilə bu ölkəyə investisiya qoyuluşunu nəzərdə tutan Anlaşma Memorandumu imzalanıb. Sənədi iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov və Pakistanın Baş nazirinin müavini və xarici işlər naziri Məhəmməd İshaq Dar imzalayıblar.
Sənəd iki ölkə liderlərinin qarşılıqlı iqtisadi münasibətlərin və sərmayə tərəfdaşlığının daha da gücləndirilməsi barədə tapşırığının icrasına təkan verəcək.

A Memorandum of Understanding on investment cooperation with Pakistan has been signed within the framework of the 17th Summit of the Economic Cooperation Organization in Khankendi.
A Memorandum of Understanding, envisaging investment cooperation with Pakistan, was signed with the participation of Pakistan’s Prime Minister Muhammad Shehbaz Sharif. The document was signed by Azerbaijan’s Minister of Economy Mikayil Jabbarov and Pakistan’s Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs Muhammad Ishaq Dar.
The document will give impetus to the implementation of the instructions of the two countries’ leaders to further strengthen mutual economic relations and investment partnership.