Argentina ilə iqtisadi əməkdaşlığın inkişafı müzakirə edilib
İqtisadiyyat Nazirliyində Argentinanın ölkəmizdəki səfiri ilə keçirilən görüşdə investisiya, nəqliyyat-tranzit, texnologiya və digər istiqamətlərdə əməkdaşlığın inkişafı müzakirə edilib.
İqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev Argentina Respublikasının ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri xanım Marianxeles Belluşi ilə görüşüb.
Görüşdə ticari-iqtisadi tərəfdaşlığın genişləndirilməsi, investisiya imkanlarının artırılması və qarşılıqlı işbirliyinin inkişaf etdirilməsi məsələləri müzakirə olunub. Ölkələrimiz arasında iqtisadi sahədə hüquq-müqavilə bazasının möhkəmləndirilməsinin əhəmiyyəti vurğulanıb. İnvestisiya, nəqliyyat-tranzit, texnologiya, kənd təsərrüfatı sahələri tərəfdaşlığın əsas prioritet istiqamətləri kimi diqqətə çatdırılıb. Həmçinin, iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində təcrübə mübadiləsi və əməkdaşlıq perspektivləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

At a meeting held at the Ministry of Economy with the Ambassador of Argentina to Azerbaijan, the development of cooperation in investment, transport and transit, technology, and other areas was discussed.
The First Deputy Minister of Economy, Elnur Aliyev, held a meeting with Mrs. Mariangeles Bellusci Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Republic of Argentina to Azerbaijan.
During the meeting, issues related to expanding trade and economic partnership, increasing investment opportunities, and developing mutual cooperation were discussed. The importance of strengthening the legal and contractual framework between our countries in the economic sphere was emphasized. Investment, transport and transit, technology, and agriculture were identified as the main priority areas of partnership. In addition, an exchange of views was held on the prospects for experience sharing and cooperation in various sectors of the economy.