Asiya İnkişaf Bankı ilə əməkdaşlığın inkişafı imkanları dəyərləndirilib
Asiya İnkişaf Bankının icraçı direktoru ilə görüşdə ölkəmizdə iqtisadi şaxələndirmə, özəl sektorun inkişafı, yaşıl artım və digər məsələlərə dair tərəfdaşlıq müzakirə olunub.
İqtisadiyyat nazirinin müavini Səməd Bəşirli Asiya İnkişaf Bankının (AİB) icraçı direktoru Reyçel Tompson ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycanın beynəlxalq maliyyə institutları, o cümlədən AİB ilə əlaqələrə önəm verdiyi vurğulanıb. Bankla tərəfdaşlıq çərçivəsində icra olunan layihələrin ölkəmizin iqtisadi inkişafına töhfə verdiyi qeyd olunub.
Dünyada baş verən proseslər fonunda Azərbaycanda iqtisadi islahatlar və əldə edilən nəticələr, əlverişli işgüzar mühit, investorlar üçün yaradılan imkanlar, reallaşdırılan layihələr barədə məlumat verilib, Bankla işbirliyi imkanları diqqətə çatdırılıb.
Tərəflər ölkəmizdə iqtisadi şaxələndirmə, özəl sektorun inkişafı, vergi islahatları, yaşıl inkişaf və digər məsələlərə dair əməkdaşlıq imkanlarını dəyərləndiriblər.

During the meeting with the Executive Director of the Asian Development Bank, partnership on economic diversification, private sector development, green growth, and other issues in our country was discussed.
Deputy Minister of Economy Samad Bashirli held a meeting with Rachel Thompson, Executive Director of the Asian Development Bank (ADB).
The meeting highlighted Azerbaijan's emphasis on relations with international financial institutions, including the ADB. It was noted that projects implemented within the framework of partnership with the bank contribute to the country's economic development.
In the context of global developments, information was provided on economic reforms and achieved results in Azerbaijan, the favorable business environment, opportunities created for investors, and ongoing projects, with particular attention given to potential areas of cooperation with the Bank.
The parties evaluated opportunities for cooperation in Azerbaijan regarding economic diversification, private sector development, tax reforms, green growth, and other related areas.