Braziliyanın neft, təbii qaz və bioyanacaq üzrə katibi ilə görüşdə enerji, mədənçilik, mineral emalı kimi sahələrdə tərəfdaşlıq potensialı dəyərləndirilib.
Braziliyada səfərdə olan iqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev bu ölkənin Mədənlər və Energetika Nazirliyinin neft, təbii qaz və bioyanacaq üzrə katibi Renato Dutra ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycanın işgüzar mühiti, energetika sahəsində həyata keçirilən mühüm islahatlar və hədəflər, ölkəmizin bir sıra ölkələrlə birgə tərəfdaş olduğu beynəlxalq investisiya alətləri barədə məlumat verilib, tərəfdaşlıq imkanları qeyd edilib.
Tərəflər enerji, mədənçilik, mineral emalı kimi sahələrdə əməkdaşlıq potensialı haqqında fikir mübadiləsi aparıb, o cümlədən iki ölkənin müvafiq qurumları arasında qarşılıqlı maraq doğuran sahələrdə əməkdaşlıq əlaqələrinin inkişaf etdirilməsi barədə razılığa gəlib.

At the meeting with Brazil’s Secretary for Oil, Natural Gas and Biofuels, the partnership potential in the fields of energy, mining, and mineral processing was assessed.
During his visit to Brazil, First Deputy Minister of Economy Elnur Aliyev met with Renato Dutra, Secretary for Oil, Natural Gas and Biofuels of the Ministry of Mines and Energy of Brazil.
At the meeting, information was provided on Azerbaijan’s business environment, key reforms and targets in the energy sector, as well as international investment instruments in which our country partners with a number of states, and partnership opportunities were highlighted.
The parties exchanged views on the potential for cooperation in areas such as energy, mining, and mineral processing, and agreed on developing cooperative relations between the relevant institutions of the two countries in areas of mutual interest.