Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri ilə iqtisadi əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsi müzakirə olunub
Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin sənaye və qabaqcıl texnologiyalar naziri ilə görüşdə birgə layihələr, qarşılıqlı investisiyalar və tərəfdaşlığın inkişaf perspektivləri dəyərləndirilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin (BƏƏ) sənaye və qabaqcıl texnologiyalar naziri Sultan Əhməd Əl-Cabirlə onlayn formatda görüşüb.
Görüşdə vurğulanıb ki, ölkələrimiz arasında uğurlu tərəfdaşlıq münasibətləri yüksələn xətt üzrə inkişaf edir. Qeyd olunub ki, bu ilin iyulunda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin BƏƏ-yə işgüzar səfəri çərçivəsində imzalanmış “Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri Hökuməti arasında Hərtərəfli İqtisadi Tərəfdaşlıq Sazişi” ticarətin asanlaşdırılmasında, iqtisadi əməkdaşlığın gücləndirilməsində mühüm rol oynayacaq.
Tərəflər həyata keçirilən birgə layihələr, energetika üzrə tərəfdaşlıq, qarşılıqlı sərmayə qoyuluşu və əməkdaşlığın inkişaf perspektivləri haqqında müzakirələr aparıblar.

At the meeting with the Minister of Industry and Advanced Technology of the United Arab Emirates, joint projects, mutual investments, and prospects for the development of partnership were discussed.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov held an online meeting with the Minister of Industry and Advanced Technology of the United Arab Emirates (UAE), Sultan Ahmed Al Jaber.
It was emphasized at the meeting that the successful partnership relations between our countries are developing progressively. It was noted that the “Comprehensive Economic Partnership Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the United Arab Emirates,” signed in July this year during the business visit of President of the Republic of Azerbaijan H.E. Mr. Ilham Aliyev to the UAE, will play an important role in facilitating trade and strengthening economic cooperation.
The parties discussed joint projects, energy partnership, mutual investments, and prospects for the development of cooperation.