Azərbaycan Çinin Siamen şəhərində keçiriləcək beynəlxalq sərgidə təmsil olunacaq
İqtisadiyyat Nazirliyinin dəstəyi, Azərbaycanın Çindəki Ticarət Nümayəndəsinin Aparatı və AZPROMO-nun birgə təşkilatçılığı ilə ölkəmiz 8–11 sentyabr tarixlərində Çin Xalq Respublikasının Fuciən əyalətinin Siamen şəhərində keçiriləcək Çin Beynəlxalq İnvestisiya və Ticarət Sərgisində (CIFIT) “Invest in Azerbaijan” vahid ölkə stendi ilə iştirak edəcək.
Ölkəmiz “Invest in Azerbaijan” devizi altında 200 kvadratmetrlik milli stendlə təmsil olunacaq. Stenddə Azərbaycanın iqtisadi inkişaf göstəriciləri, əlverişli biznes və investisiya imkanları, həmçinin “Made in Azerbaijan” məhsulları təqdim olunacaq.
Qeyd edək ki, Azərbaycanın 2-ci dəfə qatıldığı CIFIT Çində investisiya sahəsində keçirilən ən önəmli sərgilərdən hesab olunur. Dünyanın 100-dən çox ölkə və regionundan minlərlə dövlət və biznes nümayəndəsini bir araya gətirən sərgidə hər il təxminən 5 min şirkət və 50 mindən çox sahibkar iştirak edir.

With the support of the Ministry of Economy, the Trade Representative Office of Azerbaijan in China, and AZPROMO, our country will participate with a single national stand “Invest in Azerbaijan” at the China International Fair for Investment and Trade (CIFIT), to be held on September 8–11 in Xiamen, Fujian Province, People’s Republic of China.
Our country will be represented under the slogan “Invest in Azerbaijan” with a 200-square-meter national stand. The stand will showcase Azerbaijan’s economic development indicators, favorable business and investment opportunities, as well as “Made in Azerbaijan” products.
It should be noted that this is the second time Azerbaijan is participating in CIFIT, which is considered one of the most significant investment exhibitions in China. The exhibition brings together thousands of government and business representatives from over 100 countries and regions, with approximately 5,000 companies and more than 50,000 entrepreneurs participating each year.