“Visa” şirkəti ilə Anlaşma Memorandumu imzalanıb
İqtisadiyyat Nazirliyi və “Visa” şirkəti arasında KOB sektorunun inkişafı, innovativ maliyyə həllərinin təşviqi və inklüziv iqtisadi mühitin formalaşdırılmasına dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov “Visa” şirkətinin MDB, Şərqi və Cənub-Şərqi Avropa ölkələri üzrə baş vitse-prezidenti Kristina Doroş ilə görüşüb.
Görüşdə şirkətlə potensial əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub. Tərəflər iqtisadi və maliyyə inklüzivliyinin təşviqi, rəqəmsal ödəniş ekosisteminin inkişafı, həmçinin kiçik və orta sahibkarlığın dəstəklənməsi istiqamətində birgə təşəbbüslərin həyata keçirilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıblar.
Görüş çərçivəsində İqtisadiyyat Nazirliyi və “Visa” şirkəti arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb. Sənədə əsasən, KOB sektorunun inkişafı, innovativ maliyyə həllərinin təşviqi və inklüziv iqtisadi mühitin formalaşdırılması istiqamətlərində əməkdaşlığın genişləndirilməsi nəzərdə tutulur.
Anlaşma Memorandumu iqtisadiyyatın rəqəmsallaşması və sahibkarlıq mühitinin dəstəklənməsinə mühüm töhfə verəcək.

Memorandum of Understanding signed with Visa
A Memorandum of Understanding has been signed between the Ministry of Economy and Visa on the development of the SME sector, promotion of innovative financial solutions, and the creation of an inclusive economic environment.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov held a meeting with Cristina Doros, Senior Vice President of Visa for the CIS, Eastern, and South-Eastern European countries.
At the meeting, potential cooperation opportunities with the company were discussed. The parties emphasized the importance of implementing joint initiatives aimed at promoting economic and financial inclusion, developing the digital payment ecosystem, and supporting small and medium-sized enterprises.
Within the framework of the meeting, a Memorandum of Understanding was signed between the Ministry of Economy and Visa.  According to the document, the cooperation will be expanded in the areas of developing the SME sector, promoting innovative financial solutions, and creating an inclusive economic environment.
The Memorandum of Understanding will make a significant contribution to the digitalization of the economy and the support of the business environment.