İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov “Trendyol Group” şirkətinin prezidenti ilə görüşüb
Azərbaycan–Türkiyə iqtisadi əməkdaşlığının yeni mərhələdə daha da dərinləşdirilməsi və ortaq layihələrin reallaşdırılması imkanları müzakirə olunub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin himayəsi altında Bakıda keçirilən 1-ci Azərbaycan Beynəlxalq İnvestisiya Forumu çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Türkiyənin “Trendyol Group” şirkətinin prezidenti Çetin Çağlayan ilə görüşüb.
Bildirib ki, ölkəmizdə aparılan islahatlar biznes mühitinin yaxşılaşdırılmasına, rəqəmsal iqtisadiyyatın sürətlə inkişafına və xarici investisiyaların təşviqinə geniş imkanlar açır.
Görüşdə Azərbaycanın iqtisadi inkişaf prioritetləri, elektron ticarətin genişləndirilməsi, rəqəmsal həllərin tətbiqi və logistik infrastrukturun gücləndirilməsi məsələləri müzakirə olunub.
Tərəflər həmçinin, Azərbaycan–Türkiyə iqtisadi əməkdaşlığının yeni mərhələdə daha da dərinləşdirilməsi və ortaq layihələrin reallaşdırılması imkanlarını nəzərdən keçiriblər.
Görüş qarşılıqlı əməkdaşlığın daha da möhkəmləndirilməsi istiqamətində fikir mübadiləsi ilə davam edib.

Opportunities for deepening Azerbaijan–Türkiye economic cooperation and implementing joint projects at a new stage were discussed.
Within the framework of the 1st Azerbaijan International Investment Forum, held in Baku under the patronage of H.E. President Ilham Aliyev, the Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan Mikayil Jabbarov met with Çetin Çağlayan, President of Türkiye’s “Trendyol Group.”
Minister Jabbarov noted that the reforms carried out in Azerbaijan create broad opportunities for improving the business environment, accelerating the development of the digital economy, and promoting foreign investment.
During the meeting, the sides exchanged views on Azerbaijan’s economic development priorities, the expansion of e-commerce, the application of digital solutions, and the strengthening of logistics infrastructure.
The parties also considered opportunities for further deepening Azerbaijan–Türkiye economic cooperation and implementing joint projects at a new stage.