Çinin “Datang Overseas Investment Co” şirkətinin prezidenti ilə görüş keçirilib
Çinin “Datang Overseas Investment Co” şirkətinin prezidenti ilə görüşdə yaşıl enerji və sənaye sahələrində əməkdaşlıq müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Birinci Azərbaycan Beynəlxalq İnvestisiya Forumu çərçivəsində Çinin “Datang Overseas Investment Co” şirkətinin prezidenti Yuanlong Jou ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycanın Çinlə iqtisadi-ticarət tərəfdaşlığına böyük önəm verdiyi vurğulanıb.  Ölkəmizin əlverişli işgüzar mühiti, qarşılıqlı faydalı tərəfdaşlığın inkişafı istiqamətləri haqqında məlumat verilib, birgə fəaliyyət üçün geniş potensial diqqətə çatdırılıb.
Tərəflər yaşıl enerji, infrastruktur və sənaye sahələrində əməkdaşlığın gücləndirilməsini müzakirə ediblər.

Cooperation in green energy and industry was discussed during the meeting with the President of China’s “Datang Overseas Investment Co.”
Within the framework of the 1st Azerbaijan International Investment Forum, Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan Mikayil Jabbarov met with Yuanlong Zhou, President of China’s “Datang Overseas Investment Co.”
At the meeting, it was emphasized that Azerbaijan attaches great importance to economic and trade partnership with China. Information was provided on the country’s favorable business environment and directions for developing mutually beneficial cooperation, highlighting the broad potential for joint activities.
The parties discussed strengthening cooperation in the fields of green energy, infrastructure, and industry.