Serbiyanın daxili və xarici ticarət naziri ilə görüşdə ölkələrimiz arasında strateji tərəfdaşlığın gücləndirilməsi, iqtisadi əməkdaşlığın şaxələndirilməsi, həmçinin ticarət, investisiya və biznes əlaqələrinin qarşılıqlı təşviqi müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov 1-ci Azərbaycan Beynəlxalq İnvestisiya Forumu çərçivəsində Serbiyanın daxili və xarici ticarət naziri Yaqoda Lazareviç ilə görüşüb.
Görüşdə vurğulanıb ki, yüksək səviyyəli qarşılıqlı səfərlər, keçirilən görüş və tədbirlər, imzalanan sənədlər Azərbaycan və Serbiya arasında münasibətləri strateji tərəfdaşlıq səviyyəsinə yüksəldib. Serbiya ilə iqtisadi-ticarət əməkdaşlığının möhkəmləndirilməsi üçün böyük potensial olduğu diqqətə çatdırılıb. Qarşılıqlı sərmayə qoyuluşu, enerji, nəqliyyat və digər istiqamətlər üzrə işbirliyinin bu potensiala uyğun şəkildə gücləndirilməsinin önəmi bildirilib.
Tərəflər ölkələrimiz arasında strateji tərəfdaşlığın gücləndirilməsi, iqtisadi əməkdaşlığın şaxələndirilməsi, həmçinin ticarət, investisiya və biznes əlaqələrinin qarşılıqlı təşviqi məsələlərini müzakirə ediblər. Fikir mübadiləsi zamanı birgə təşəbbüslər üçün perspektivlərə diqqət çəkilib və qarşılıqlı iqtisadi əlaqələrin inkişafına töhfə verə biləcək layihələrin uğurla gerçəkləşdirilməsinin əhəmiyyəti vurğulanıb.

At the meeting with Serbia’s Minister of Internal and Foreign Trade, discussions focused on strengthening the strategic partnership between the two countries, diversifying economic cooperation, and promoting mutual trade, investment, and business relations.
Within the framework of the 1st Azerbaijan International Investment Forum, Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan Mikayil Jabbarov met with Jagoda Lazarević, Minister of Internal and Foreign Trade of Serbia.
During the meeting, it was emphasized that high-level reciprocal visits, meetings and events, as well as signed agreements, have elevated relations between Azerbaijan and Serbia to the level of strategic partnership. It was noted that there is significant potential to strengthen economic and trade cooperation with Serbia. The importance of enhancing collaboration in line with this potential—particularly in mutual investment, energy, transport, and other sectors—was highlighted.
The parties exchanged views on strengthening the strategic partnership between the two countries, diversifying economic cooperation, and promoting mutual trade, investment, and business relations. They also discussed prospects for joint initiatives and underlined the importance of successfully implementing projects that can contribute to the development of bilateral economic relations.