Qətər Sərmayə Fondunun korporativ kreditlər üzrə direktoru ilə görüş keçirilib
Azərbaycan və Qətər arasında iqtisadi əməkdaşlığın genişləndirilməsi, qarşılıqlı sərmayələrin təşviqi və strateji sektorların inkişafında tərəfdaşlıq imkanları müzakirə olunub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin himayəsi altında Bakıda keçirilən 1-ci Azərbaycan Beynəlxalq İnvestisiya Forumu çərçivəsində İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Qətər Sərmayə Fondunun korporativ kreditlər üzrə direktoru Nasser Al-Attiyah ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycanın həyata keçirdiyi iqtisadi islahatlar, əlverişli biznes mühiti və sərmayə imkanları barədə məlumat verilib, Azərbaycan hökumətinin xarici investorlarla əməkdaşlığa xüsusi önəm verdiyi vurğulanıb.
Azərbaycan və Qətər arasında iqtisadi əməkdaşlığın genişləndirilməsi, qarşılıqlı sərmayələrin təşviqi və strateji sektorların inkişafında tərəfdaşlıq imkanları müzakirə olunub. Xüsusilə, infrastruktur, maliyyə xidmətləri, enerji və qeyri-neft sektorunda həyata keçirilə biləcək birgə layihələr ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Tərəflər qarşılıqlı əməkdaşlığın dərinləşdirilməsinin hər iki ölkənin iqtisadi maraqlarına uyğun xidmət edəcəyini vurğulayıb.

Meeting Held with Director of Corporate Credit at Qatar Investment Authority
Discussions focused on expanding economic cooperation between Azerbaijan and Qatar, promoting mutual investments, and exploring partnership opportunities in the development of strategic sectors.
Within the framework of the 1st Azerbaijan International Investment Forum, held in Baku under the patronage of H.E. President Ilham Aliyev, Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan Mikayil Jabbarov met with Nasser Al-Attiyah, Director of Corporate Credit at the Qatar Investment Authority.
During the meeting, information was provided on Azerbaijan’s economic reforms, favorable business environment, and investment opportunities. It was emphasized that the Government of Azerbaijan attaches special importance to cooperation with foreign investors.
The sides discussed expanding economic cooperation between Azerbaijan and Qatar, promoting mutual investments, and exploring partnership opportunities in the development of strategic sectors. Particular attention was given to potential joint projects in infrastructure, financial services, energy, and the non-oil sector.
The parties underlined that deepening mutual cooperation would serve the economic interests of both countries.