Monteneqro ilə iqtisadi tərəfdaşlığın möhkəmləndirilməsi müzakirə olunub
Monteneqronun turizm naziri ilə görüşdə ticarət, investisiya, nəqliyyat və turizm üzrə əməkdaşlığa dair fikir mübadiləsi aparılıb.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin himayəsi altında Bakıda keçirilən Birinci Azərbaycan Beynəlxalq İnvestisiya Forumu çərçivəsində iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Monteneqronun turizm naziri Simonida Kordiç ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycanın Monteneqro ilə iqtisadi münasibətlərin inkişafına önəm verdiyi vurğulanıb. Şərq və Qərbin,  Şimal və Cənubun strateji kəsişməsində əsas sərmayə imkanlarını araşdırmaq məqsədi daşıyan Birinci Azərbaycan Beynəlxalq İnvestisiya Forumunun bu baxımdan yeni imkanlar yaratdığı diqqətə çatdırılıb.
Tərəflər ticarət, investisiya, nəqliyyat, turizm və qarşılıqlı maraq doğuran digər sahələr üzrə işbirliyinin gücləndirilməsi haqqında müzakirə aparıblar.

At the meeting with Montenegro’s Minister of Tourism, views were exchanged on cooperation in trade, investment, transport, and tourism.
Within the framework of the 1st Azerbaijan International Investment Forum, held in Baku under the patronage of H.E. President Ilham Aliyev, Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan Mikayil Jabbarov met with Simonida Kordić, Minister of Tourism of Montenegro.
During the meeting, it was emphasized that Azerbaijan attaches importance to the development of economic relations with Montenegro. It was noted that the 1st Azerbaijan International Investment Forum, aimed at exploring key investment opportunities at the strategic crossroads of East and West, North and South, creates new prospects in this regard.
The parties discussed strengthening cooperation in trade, investment, transport, tourism, and other areas of mutual interest.