Azərbaycan nümayəndə heyətinin İsrailə səfəri çərçivəsində görüşlər keçirilib
İsraildə bu ölkənin rəsmiləri ilə keçirilən görüşlərdə qarşılıqlı iqtisadi münasibətlərin genişləndirilməsi müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarovun rəhbərlik etdiyi Azərbaycan nümayəndə heyəti İsrailə işgüzar səfər edib. Səfər çərçivəsində İsrail rəsmiləri ilə bir sıra görüşlər keçirilib, tərəfdaşlığın gücləndirilməsinə dair müzakirələr aparılıb.
İsrailin Maliyyə Nazirliyində nazir, Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə İsrail Dövləti Hökuməti arasında Birgə Komissiyanın həmsədri Zeev Elkin ilə görüşdə İsrail müxtəlif istiqamətlər üzrə əlaqələrin yüksələn xətlə inkişaf etdiyi vurğulanıb. Birgə Komissiyanın fəaliyyəti, ikitərəfli iqtisadi əlaqələrin perspektivləri və biznes tərəfdaşlığının potensialının reallaşdırılması barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
İsrailin xarici işlər naziri Qideon Saarla görüşdə ölkələrimiz arasında ikitərəfli münasibətlərin, iqtisadi-ticarət əlaqələrinin genişlənməsindən məmnunluq ifadə edilib. Tərəflər qarşılıqlı iqtisadi münasibətlərin daha da möhkəmləndirilməsi, birgə layihələrin ölkələrimiz və region üçün perspektivləri barədə fikirlərini bölüşüblər. Azərbaycanın əlverişli geoiqtisadi mövqeyi və qlobal ticarətdə artan tranzit potensialı qeyd olunub.

During the meetings with Israeli officials in Israel, the expansion of mutual economic relations was discussed.
The Azerbaijani delegation led by Minister of Economy Mikayıl Jabbarov paid a working visit to Israel. As part of the visit, a series of meetings were held with Israeli officials, and discussions took place on strengthening the partnership.
At the meeting with Zeev Elkin, the Minister at Israel’s Ministry of Finance and Co-Chair of the Joint Commission between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the State of Israel, it was emphasized that the relations with Israel are developing along an upward trajectory in various directions. An exchange of views was held on the activities of the Joint Commission, the prospects for bilateral economic relations, and the realization of the potential for business partnership.
During the meeting with Israeli Minister of Foreign Affairs Gideon Sa'ar, satisfaction was expressed with the development of the bilateral relations between our countries and the expansion of the economic and trade ties. The parties shared their views on further strengthening the mutual economic relations and the prospects of joint projects for our countries and the region. Azerbaijan’s favorable geo-economic position and its growing transit potential in global trade were highlighted.