İqtisadiyyat Nazirliyinin kollektivi Şəhidlər Xiyabanını ziyarət edib
20 Yanvar - Ümumxalq Hüzn Günü ilə əlaqədar İqtisadiyyat Nazirliyinin kollektivi Şəhidlər xiyabanını ziyarət edib.
Müstəqilliyimiz, ərazi bütövlüyümüz və suverenliyimiz uğrunda canlarından keçən şəhidlərimizin əziz xatirəsi dərin hörmət və minnətdarlıqla yad olunub,  məzarları üzərinə gül dəstələri qoyulub.
20 Yanvar hadisələri xalqımızın azadlıq uğrunda mübarizliyini və sarsılmaz iradəsini dünyaya nümayiş etdirdi. Bu tarix Azərbaycan dövlətinin müstəqilliyinin bərpasında mühüm rol oynayıb. Şəhidlərimizin əziz xatirəsi qəlbimizdə daima yaşayacaq.

Ministry of Economy staff visits Alley of Martyrs
In connection with January 20 – the National Mourning Day, the staff of the Ministry of Economy visited the Alley of Martyrs.
The dear memory of our martyrs, who sacrificed their lives for our independence, territorial integrity, and sovereignty, was commemorated with deep respect and gratitude, and bouquets of flowers were placed on their graves.
The events of January 20 demonstrated to the world the determination of our people in their struggle for freedom and their unshakable will. This date played an important role in the restoration of Azerbaijan's state independence. The dear memory of our martyrs will forever live in our hearts.