Həştərxan vilayəti ilə iqtisadi əlaqələrin genişləndirilməsi müzakirə olunub
İqtisadiyyat Nazirliyində Həştərxan vilayətinin vitse-qubernatoru-hökumət sədri ilə görüşdə iqtisadi əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanları müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Rusiya Federasiyası Həştərxan vilayətinin vitse-qubernatoru-hökumət sədri Denis Afanasyev ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycanla Rusiyanın ayrı-ayrı bölgələri, o cümlədən Həştərxan vilayəti ilə uğurlu iqtisadi əməkdaşlığın həyata keçirildiyi vurğulanıb. Qarşılıqlı investisiya imkanlarının təşviqi, biznes subyektləri arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsinin əhəmiyyəti vurğulanıb. Birgə təşəbbüslərin və təşkil olunan işgüzar tədbirlərin iqtisadi tərəfdaşlığın möhkəmlənməsinə töhfə verdiyi bildirilib.
Tərəflər regional iqtisadi əlaqələrin möhkəmləndirilməsi, sənaye, ticarət, nəqliyyat, logistika, humanitar və digər sahələrdə əməkdaşlığın genişləndirilməsi barədə fikir mübadiləsi aparıblar. Biznes dairələri arasında əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsi məqsədilə işgüzar platformaların fəaliyyətinin gücləndirilməsi ilə bağlı müzakirələr aparılıb.

At the meeting with the Vice-Governor and Chairman of the Government of the Astrakhan region held at the Ministry of Economy, opportunities for expanding economic cooperation have been discussed.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov has met with Denis Afanasyev, the Vice-Governor and Chairman of the Government of the Astrakhan region of the Russian Federation.
During the meeting, the successful economic cooperation between Azerbaijan and various regions of Russia, including the Astrakhan region, was emphasized. The importance of promoting mutual investment opportunities and expanding cooperation between business entities was highlighted. It was noted that joint initiatives and organized business events contribute to the strengthening of the economic partnership.
The parties exchanged views on strengthening regional economic ties and expanding cooperation in industry, trade, transport, logistics, humanitarian, and other fields. Discussions were also held on enhancing the activities of business platforms in order to further develop relations between business communities.