Menecment sahəsində beynəlxalq ixtisasartırma kursu keçmək istəyən sahibkarlıq subyektlərinin nəzərinə!
Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) “Azərbaycanın biznes ictimaiyyətində menecerlərin ixtisasının artırılması üzrə Almaniya-Azərbaycan birgə Proqramı” çərçivəsində 2022-2023-cü illərdə Almaniyanın Beynəlxalq Əməkdaşlıq Cəmiyyətinin (GİZ) və müvafiq tədris mərkəzlərinin təşkilatçılığı ilə keçiriləcək “İqtisadi kooperasiya” üzrə ixtisasartırma kursunda iştirak etmək istəyən sahibkar və menecerlər üçün
MÜSABİQƏ ELAN EDİR
Mövzu: İqtisadi kooperasiya
Proqramın dili: İngilis dili
Xərclərin qarşılanması: İxtisasartırma kursunun xərcləri Almaniya tərəfindən qarşılanır
Proqram çərçivəsində nəzərdə tutulur:
• Rəqəmsal və əyani tədris metodlarının tətbiqi ilə təlimlər
• Almaniyada 2 həftəlik təlim proqramı
• Qabaqcıl Almaniya şirkətlərinin təcrübəsi ilə tanışlıq
• İşgüzar əlaqələrin qurulması
• Proqramın 21 tərəfdaş ölkəsindən 15000-dən çox məzunu olan beynəlxalq biznes cəmiyyətinə qoşulma imkanı
Proqramın mərhələləri:
• Hazırlıq mərhələsi (2 həftə virtual)
• Tədris mərhələsi (6 həftə Azərbaycanda virtual, 2 həftə Almaniyada əyani)
• Tətbiq mərhələsi (6-8 ay)
Namizədlər üçün tələblər:
• Ali təhsil (bakalavr və ya magistr dərəcəsi)
• Menecment sahəsində ən az 1 il iş təcrübəsi
• Yaşı 45-dən çox olmamalı
• Yaxşı səviyyədə ingilis dili
• Yüksək ünsiyyət və təqdimetmə bacarıqları
Müsabiqənin keçirilməsi:
Müvafiq tələblərə cavab verən namizədlərlə GİZ-in mütəxəssislərinin iştirakı ilə onlayn müsabiqə keçiriləcək.
Müraciət qaydaları:
Proqramda iştirak etmək istəyən namizədlərdən aşağıda qeyd olunan sənədləri 14 mart 2022-ci il tarixinədək ingilis dilində və elektron qaydada Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin training@smb.gov.az e-mail ünvanına (mövzu yerinə "Almaniyada ixtisasartırma kursu" yazmaqla) göndərmələri xahiş olunur:
• Müraciət forması (Application Form);
• Fərdi məlumatların qorunmasına dair ərizə (Data protection declaration / Privacy statement);
• Proqramda iştiraka razılığa dair əməkdaşın vəzifəsi qeyd edilməklə iş yerindən rəhbər şəxs tərəfindən təsdiq edilmiş arayış;
• Kooperasiya layihəsi (Cooperation project) (1-dən 5-dək olan bəndlər tam cavablandırılmalıdır);
• 3x4 ölçüdə rəngli foto şəkil;
• Namizəd tərəfindən imzalanmış sığorta sənədi (İnsurance Form);
• Xarici pasportun surəti (yalnız şəxsi məlumatları özündə əks etdirən səhifə).
Ətraflı məlumat üçün:
(012) 404 04 01 / (055) 200 04 57, training@smb.gov.az (Məlahət Kazımova).
Qeyd: Proqram Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi ilə Almaniyanın Federal İqtisadiyyat və Ətraf Mühitin Mühafizəsi Nazirliyi arasında imzalanmış Anlaşma Memorandumuna uyğun olaraq Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi və Almaniyanın Beynəlxalq Əməkdaşlıq Cəmiyyəti (GİZ) tərəfindən birgə həyata keçirilir.

To the attention of entrepreneurs wishing to take an international advanced training course on management!
The Small and Medium Business Development Agency (SMBDA) of the Republic of Azerbaijan
ANNOUNCES A COMPETITION
for entrepreneurs and managers who wish to take part in the advanced training course "Economic Cooperation" that will be held in 2022-2023 as part of the "Joint German-Azerbaijani Program for advanced training of managers in the business community of Azerbaijan” organized by the German Agency for International Cooperation (GIZ) and relevant educational centers.
Subject: Economic Cooperation
Language of the Program: English
Cost coverage: Germany covers the costs of the advanced training course.
The Program includes:
• Training using digital and visual teaching methods
• 2-week training program in Germany
• Acquaintance with the experience of leading German companies
• Building business relationships
• Opportunity to join the international business community of over 15,000 alumni from 21 partner countries
Program phases:
• Preparatory phase (2 weeks online)
• Study phase (6 weeks online in Azerbaijan, 2 weeks in person in Germany)
• Application stage (6-8 months)
Requirements for applicants:
• Higher education (bachelor's or master's degree)
• At least 1 year experience in management
• Age no more than 45 years
• Good command of English
• Strong communication and presentation skills
Conducting the competition:
An online competition will be held with the participation of GIZ specialists among candidates who meet the relevant requirements.
Application procedures:
Applicants wishing to participate in the Program are asked to electronically send the following documents in English to the email address training@smb.gov.az of the Small and Medium Business Development Agency of the Republic of Azerbaijan by March 14, 2022 (writing in the subject line "Advanced training course in Germany"):
• Application Form;
• Data Protection Declaration / Privacy Statement;
• A certificate approved by the senior manager of the enterprise outlining the position of the employee regarding consent to participate in the Program;
• Cooperation project (items 1 to 5 must be answered in full);
• Color photo 3x4;
• Insurance Form, signed by the applicant;
• Copy of international passport (only the page with personal data).
For further information, please contact:
(012) 404 04 01 / (055) 200 04 57, training@smb.gov.az (Malahat Kazimova).
Note: The Program is implemented jointly by the Small and Medium Business Development Agency of the Republic of Azerbaijan and the German Agency for International Cooperation (GIZ), in accordance with the Memorandum of Understanding signed between the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan and German Federal Ministry for Economic Affairs and Climate Action.