İqtisadiyyat Nazirliyinin Birləşmiş Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99 illiyinə həsr olunmuş mini-futbol çempionatı başa çatıb.
Mayın 14-də start verilmiş turnirdə İqtisadiyyat Nazirliyi Aparatının, strukturuna daxil olan və tabeliyindəki qurumların 34 komandası iştirak edirdi.
İyunun 25-də keçirilən final görüşündə Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və “Azərlotereya” ASC-nin komandaları qarşılaşıblar. Gərgin idman mübarizəsi şəraitində keçən oyunda “Azərlotereya” ASC-nin komandası qalib gəlib. 2-ci yerin sahibi KOBİA, 3-cü yerin sahibi isə Daşınmaz Əmlakın Dövlət Reyestri və Kadastrı komandaları olub.
Çempionatda fərqlənən idmançılara və komandalara fəxri fərman, pul mükafatı və hədiyyələr, çempionatın qalibinə isə kubok və pul mükafatı təqdim edilib.

The futsal championship, organized by the Joint Committee of Trade Unions of the Ministry of Economy, dedicated to the 99th anniversary of the National Leader Heydar Aliyev, has ended.
The tournament, which started on May 14, was attended by 34 teams of the Staff of the Ministry of Economy and institutions included its structure and subordination.
In the final match, held on June 25, the teams of the Small and Medium Business Development Agency (SMBDA) and Azerlottery OJSC met. The Azerlottery team won in the match, which was held in the conditions of tense sports struggle. The 2nd place went to SMBDA, and the 3rd place to the State Real Estate Registry and Cadastre teams.
Players and teams that distinguished themselves in the championship were awarded certificate of honour, cash prizes and gifts, and the winner of the championship was awarded a cup and a cash prize.