Asiya İnkişaf Bankının (AİB) “Azərbaycan Dövlət-Özəl Tərəfdaşlığının İnkişafı Mərkəzi və Layihələrin İnkişafı Fondunun dəstəklənməsi” layihəsinin ölkəmizdə səfərdə olan missiyasının iştirakı ilə İqtisadiyyat Nazirliyində seminar keçirilib. Aidiyyəti dövlət qurumlarının nümayəndələrinin də iştirak etdiyi tədbirin keçirilməsində məqsəd dövlət-özəl tərəfdaşlığı layihələrinin seçilməsi alətlərinin müəyyən edilməsidir.
İqtisadiyyat nazirinin müşaviri Emil Məcidov ölkəmizlə AİB arasında əməkdaşlığın uğurlu inkişafını qeyd edib, dövlət-özəl tərəfdaşlığı modelinin tətbiqi istiqamətində ölkəmizin geniş potensiala malik olduğunu, bu istiqamətdə gələcək fəaliyyətlərin həyata keçirilməsi üzrə beynəlxalq təşkilatlarla əlaqələrin genişləndirilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıb.
Seminarda AİB-in ekspertləri tərəfindən layihə seçimi təlimatı üzrə təqdimatlar keçirilib, iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

The Ministry of Economy hosted a seminar with the participation of the visiting mission of the Asian Development Bank (ADB) project “Support of Azerbaijan Public-Private Partnership Development Center and Project Development Fund". The purpose of the event, attended by representatives of relevant state structures, is to identify the tools for selecting public-private partnership projects.
Stressing the successful development of cooperation between Azerbaijan and the ADB, Adviser to the Minister of Economy Emil Majidov voiced our country’s wide potential in the direction of applying the public-private partnership model, as well as the importance of expanding relations with international organizations for future activities in this area.
At the seminar, ADB experts made presentations of the project selection guide and answered the participants' questions.