Faydalı qazıntı yataqlarının istifadəyə verilməsi ilə bağlı keçirilən növbəti hərracda Xızıda yerləşən “Şurabad” qum yatağının 5 hektar sahəsi, Qaradağda “Gülbaxt”, “Vulkan”, “Şahqaya”, “Karvansaray” əhəngdaşı yataqlarının müvafiq olaraq 3.66, 13.72, 3, 15.68 hektar sahəsi, Daşkəsəndə “Bulaqlı” mərmərləşmiş əhəngdaşı yatağının 1 hektar sahəsi və Salyanda “Babazənən 1” gil yatağının 1 hektar sahəsi istifadəyə verilib.
Hərracda istifadəyə verilən faydalı qazıntı yataqlarının siyahısı ilə buradan tanış olmaq mümkündür: (bit.ly/3d5l8nS)

Auctions are organized by the Auction Center of the State Service for Property Issues under the Ministry of Economy and the State Agency for the Use of Mineral and Raw Materials under the Ministry of Ecology and Natural Resources for the commissioning of mineral deposits.
With the regular auction held to commission mineral deposits, 5 hectares of Shurabad sand deposit in Khizi, 3.66 ha, 13.72 ha, 3 ha and 15.68 ha areas of Gulbakht, Vulkan, Shahgaya and Karvansaray limestone deposits in Garadagh, respectively, and 1 hectare of Bulagli marmorized limestone deposit in Dashkasan and 1 hectare of Babazanan 1 clay deposit in Salyan were put into operation.