İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti tərəfindən keçirilən hərraclarda vətəndaşlar yaradılmış əlverişli şəraitdən istifadə etməklə rahat şəkildə əmlak sahibinə çevrilə bilərlər. Özəlləşdirilməyə çıxarılan dövlət əmlakların müxtəlifliliyi isə alıcıya seçim imkanı verir.
Avqustun 16-da keçirilən növbəti hərracda özəlləşdirilən 17 müxtəlif markalı və təyinatlı nəqliyyat vasitəsinə ümumilikdə 76 sifariş qəbul olunub ki, bunun 11-i elektron qaydada həyata keçirilib.
Hərracda özəlləşdirilən nəqliyyat vasitələrinin siyahısı ilə buradan tanış olmaq mümkündür: (https://bit.ly/3KcwByx)
Məlumat üçün bildiririk ki, cari ay üzrə növbəti hərraclar 23 və 30 avqust tarixlərində keçiriləcək. Hərraclara ümumilikdə 6 səhmdar cəmiyyətinin səhm paketi, 30 kiçik dövlət müəssisə və obyekti, 72 nəqliyyat vasitəsi çıxarılıb.

At auctions held by the State Service for Property Issues under the Ministry of Economy, citizens can smoothly become owners of property using the favorable conditions available. The variety of state property put up for privatization gives the buyer a choice.
At the next auction took place on August 16, 76 orders were received for 17 vehicles of various brands and purposes, 11 of which were executed electronically.
The list of vehicles to be privatized at the auction can be found at: (https://bit.ly/3KcwByx)
Please be informed that the next auctions for the current month will take place on August 23 and 30. In total, 6 blocks of shares in joint-stock companies, 30 small state-owned enterprises and facilities, and 72 vehicles were put up for auction.