İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti tərəfindən 4 və 11 oktyabr tarixlərində özəlləşdirmə hərracları keçiriləcək. Oktyabrın 4-də keçiriləcək hərraca 16 kiçik dövlət müəssisəsi və obyekti, 41 nəqliyyat vasitəsi, 11 oktyabrda təşkil olunacaq hərraca isə 6 səhmdar cəmiyyətini səhm paketi, 10 kiçik dövlət müəssisəsi və 15 nəqliyyat vasitəsi çıxarılacaq.
Hərraca çıxarılan kiçik dövlət müəssisəsi və obyektləri iqtisadiyyatın müxtəlif sahələrinə aiddir. Digər üstün cəhət isə əksəriyyətinin torpaq sahələri ilə birgə özəlləşdirilməyə çıxarılmasıdır.
Özəlləşdirilməyə çıxarılan səhmdar cəmiyyətləri sənaye, kənd təsərrüfatı sahələrinə aiddir. Səhmdar cəmiyyətlərin səhm paketləri nizamnamə kapitalının 30-45%-ni təşkil edir.
Hərraca çıxarılan nəqliyyat vasitələrinin əksəriyyəti Rusiya və Amerika istehsalıdır. Avtomobillərin buraxılış tarixləri isə 1974-2013-cü illəri əhatə edir.

Privatization auctions to take place on October 4 and 11
The State Service for Property Issues under the Ministry of Economy will hold privatization auctions on October 4 and 11. 16 small state-owned enterprises and facilities and 41 vehicles will be put up for auction on October 4, while the auction to take place on October 11 will sell block of shares in 6 joint-stock companies, 10 small state-owned enterprises and 15 vehicles.
The small state-owned enterprises and facilities put up for auction are owned by various sectors of the economy. Another advantage is that most of them are privatized together with land plots.
The joint-stock companies to be privatized belong to the branches of industry and agriculture. Block of shares in joint-stock companies make up 30-45% of the authorized capital.
Most of the vehicles put up for privatization are Russian and American-made. Release dates range from 1974 to 2013.