Sentyabrın 27-də keçirilən hərracda 13 avtomobil satılıb
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti tərəfindən sentyabrın 27-də növbəti hərrac keçirilib. Hərracda 13 nəqliyyat vasitəsi satılıb.
Nəqliyyat vasitələrinə edilən sifarişlərin çoxluğu hərracı rəqabətli edib. İlkin satış qiyməti 3 250 manata olan “Subaru Forester” markalı avtomobilə edilən ən son təklif 9 950 manat olub. Satılan nəqliyyat vasitələri əsasən Rusiya istehsalı olan avtomobillərdir.
Hərracda özəlləşdirilən nəqliyyat vasitələrinin siyahısı ilə buradan tanış olmaq mümkündür: ( https://clck.ru/32AsZQ  )
Məlumat üçün bildiririk ki, növbəti hərraclar 4, 11,18, 25 oktyabr tarixlərində keçiriləcək. Hərraclara ümumilikdə 6 səhmdar cəmiyyətinin səhm paketi, 40 kiçik dövlət müəssisə və obyekti, 130 nəqliyyat vasitəsi çıxarılacaq.

The State Service for Property Issues under the Ministry of Economy held regular auction on September 27, which sold 13 vehicles.
The high volume of vehicle orders made the auction competitive. The last offer for a Subaru Forester, the initial price of which was 3,250 manats, rose by 9,950 manats. The vehicles sold were mostly Russia-made.
The list of vehicles privatized at the auction can be found at: ( https://clck.ru/32AsZQ )
Note that the regular auctions will be held on October 4, 11, 18 and 25. In total, shareholdings in 6 joint-stock companies, 40 small state-owned enterprises and facilities, and 130 vehicles will be put up for auction.