2022-ci ilin sentyabr ayı ərzində 30 mindən çoxu canlı rejimdə, qalanları isə səsli menyu xidməti vasitəsilə olmaqla İqtisadiyyat Nazirliyinin 195-1 Çağrı Mərkəzinə ümumilikdə, 41697 müraciət olub.
Müraciətlər əsasən, istehlakçı hüquqları, sahibkarlıq fəaliyyəti, lisenziyaların verilməsi, vergilərin ödənilməsi, daşınmaz əmlakın dövlət qeydiyyatına alınması, dövlət əmlakının özəlləşdirilməsi, həmçinin Iqtisadiyyat Nazirliyinin səlahiyyətlərinə və fəaliyyət istiqamətlərinə dair digər məsələləri əhatə edib.
Çağrı Mərkəzinə daxil olmuş müraciətlər operativ şəkildə cavablandırılıb, araşdırma tələb edən müraciətlər üzrə Nazirliyin aidiyyəti strukturları tərəfindən müvafiq tədbirlər görülüb və müraciət edən şəxslərə cavab verilib.
Qeyd edək ki, vətəndaşların İqtisadiyyat Nazirliyinə və qurumlarına müraciətinin daha da asanlaşdırılması və vətəndaş məmnunluğunun yüksəldilməsi məqsədilə yaradılmış 195-1 Çağrı Mərkəzinə ölkənin istənilən regionundan stasionar telefonla birbaşa zəng etmək olar.

In September 2022, the 195-1 Call Center of the Ministry of Economy received a total of about 41,697 calls, including more than 30,000 calls in real time, and the rest through the voice menu service.
The calls mainly covered the issues such as consumer rights, entrepreneurial activity, issuance of licenses, tax payment, state registration of real estate, privatization of state-owned property, as well as other issues related to the powers and line of activities of the Ministry.
The calls received by the Call Center were promptly responded to, the relevant structures of the Ministry took appropriate measures on appeals requiring investigation, and the applicants were given answers.
It is worth noting that the Call-center 195-1, created in order to further facilitate citizens' appeals to the Ministry of Economy and its institutions and increase the satisfaction of citizens, can be directly called from any region of the country using a landline phone.