Yeni faydalı qazıntı yataqları hərraca çıxarılır
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin Hərracların Təşkili Mərkəzi və Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi yanında Dövlət Mineral Xammal Ehtiyatlarından İstifadə Agentliyi tərəfindən noyabrın 11-də yerin təkinin istifadəyə verilməsi üzrə növbəti hərrac keçiriləcək.
Daşkəsən rayonunda yerləşən “Bayan” (0,5 ha), Balakən rayonunda olan “Təpəçöl”  (1,6 ha), Goranboy rayonunda yerləşən “Yuxarı Ağcakənd” (5 ha) və “Qarasuçay” (28 ha)  faydalı qazıntı yataqları hərraca çıxarılacaq. Faydalı qazıntı yataqları üzlük daşı, gil, gips və qum-çınqıl növlərinə aiddir.
Hərraclarda iştirakla bağlı iddiaçılar sənədləri 2 noyabr 2022-ci il saat 16:00-dək Bakı şəhəri, Səbail rayonu, İstiqlaliyyət küçəsi, 31 ünvanına təqdim edə bilərlər.
Əsas şərtlər tоplusunu əldə etmək və hərracda iştirak üçün iddiaçılar hərrac haqqında elanda qeyd оlunan məbləğdə xidmət haqqını və behi ödəməlidir. Hərracda xarici ölkələrin hüquqi və fiziki şəxsləri də iştirak edə bilər. Açıq hərrac İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət  Xidmətinin Əmlak Xidmətləri Məkanında keçiriləcəkdir.
Elanla Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin rəsmi saytında (https://clck.ru/32L4CW ) və “Özəlləşdirmə portalı”nda (https://clck.ru/32L4EW) tanış olmaq olar.

New mineral deposits to be put up for auction
On November 11, the Auction Center of the State Service for Property Issues under the Ministry of Economy and the State Agency for the Use of Mineral and Raw Materials under the Ministry of Ecology and Natural Resources will hold the regular auction for commissioning of Earth's interior.
Mineral deposits "Bayan" (0.5 ha) in the Dashkasan region, "Tapachol" (1.6 ha) in the Balakan region, "Yukhari Agjakend" (5 ha) and "Garasuchay" (28 ha) in the Goranboy region will be put up for auction. Mineral deposits include cover stone, clay, gypsum and sand and gravel.
Bidders to participate in the auction can submit documents to the address 31 Istiglaliyyat Street, Sabail district, Baku, until 04:00PM on November 2, 2022.
With the aim of receiving the terms of reference and participating in the auction, bidders must pay a service fee and initial auction price in the amount indicated in the auction announcement. Legal entities and individuals from the foreign countries can take part in the auction. The open auction will take place in the Property Services Space of the State Service for Property Issues under the Ministry of Economy.
The announcement was posted on the official website of the State Real Estate Service (https://clck.ru/32L4CW ) and on the Privatization Portal (https://clck.ru/32L4EW).