“Bakı Ayaqqabı Fabriki” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin özəlləşdirilməsinə dair investisiya müsabiqəsi elan edilib
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti “Azərbaycan Respublikasında dövlət əmlakının özəlləşdirilməsinin II Dövlət Proqramı”na və “İnvestisiya müsabiqəsinin keçirilməsi Qaydaları”na uyğun olaraq, “Bakı Ayaqqabı Fabriki” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin səhmlərinin 85 faizinin və əmək kollektivi üzvlərinə səhmlərin güzəştlə satışından qalan hissəsinin satışı üzrə investisiya müsabiqəsi elan edir.
Binəqədi rayonu, Binəqədi şosesi, 471 ünvanında yerləşən “Bakı Ayaqqabı Fabriki” ASC-nin özəlləşdirilməsi üzrə investisiya müsabiqəsində ümumi nominal dəyəri 6.674.024 manat olan 3.337.012 səhmi satışa çıxarılıb.
Müəssisənin özəlləşdirilməsi üzrə keçiriləcək investisiya müsabiqəsində iştirak etmək üçün iddiaçılar investisiya qoyuluşunun istiqamətləri, məbləği və müddəti göstərilməklə ümumi həcmi 5.000.000 manatdan az olmayan investisiya proqramı təqdim etməli, yeni iş yerlərinin yaradılması, istehsal prosesinə müasir texnologiyaların tətbiqi, istehsal olunan məhsulun çeşidinin genişləndirilməsi ilə bağlı təkliflərini verməlidir.
Müsabiqənin qalibi səhmdar cəmiyyətinin səhmlərinin alınmasına görə dövlət büdcəsinə 3.200.000 manatdan az olmayan məbləğdə vəsaitin köçürülməsini təmin etməlidir.
Müsabiqənin qalibi nəticələr haqqında protokol təsdiq olunduğu tarixdən 30 gün müddətində səhmdar cəmiyyətin səhmlərinin alqı-satqı müqaviləsini imzalamalı, imzalandığı tarixdən 30 gün müddətində təklif etdiyi pul vəsaitini dövlət büdcəsinə köçürməli, həmçinin müqavilə ilə müəyyən olunan digər şərt və öhdəlikləri yerinə yetirməlidir.
Müsabiqədə ölkə vətəndaşları ilə yanaşı, xarici investorlar da iştirak edə bilərlər.
İnvestisiya müsabiqəsinə çıxarılan dövlət əmlakı ilə aşağıdakı link vasitəsilə tanış olmaq olar: https://clck.ru/32PbXM
İddiaçıların ərizə və təkliflərinin qəbulu 17 noyabr 2022-ci il tarixinədək iş günləri saat 10:00-dan 17:30-dək Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətində (ünvan: Bakı şəhəri, Y.Səfərov küçəsi, 50) aparılacaqdır.
Komissiya tərəfindən müsabiqə təkliflərinin qiymətləndirilməsi Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin inzibati binasında 18 noyabr 2022-ci il, saat 11:00-dan başlayaraq həyata keçiriləcəkdir.

In accordance with the "II State Program for Privatization of State Property in the Republic of Azerbaijan" and the "Rules for Conducting an Investment Competition", the State Service for Property Issues under the Ministry of Economy announces an investment competition for the sale of 85 percent of the shares of the Baku Shoe Factory Open Joint Stock Company and the remaining shares from the sale of shares at a discount to members of the labor collective.
3,337,012 shares with a total nominal value of 6,674,024 manats were put up for the investment competition for the privatization of Baku Shoe Factory OJSC, located at 471, Binagadi highway, Binagadi district.
To participate in the investment competition held for the privatization of the enterprise, bidders must submit an investment program with a total volume of at least 5,000,000 manats, indicating the areas, amount and term of investment, and submit proposals for the creation of new jobs, the introduction of modern technologies into the production process, and the expansion of the product range.
The winner of the competition must ensure the transfer of funds in the amount of at least 3,200,000 manats to the state budget for the purchase of shares of the Joint-Stock Company.
The winner of the competition must sign a contract for the sale of shares of the Joint-Stock Company within 30 days from the date of approval of the protocol on the results, transfer the proposed funds to the state budget within 30 days from the date of signing, and also fulfill other conditions and obligations stipulated by the contract.
Both citizens of the country and foreign investors can participate in the competition.
The state property put up for investment competition can be found at: https://clck.ru/32PbXM
Applications and proposals of bidders will be accepted until November 17, 2022 on weekdays from 10:00AM to 17:30PM at the State Service for Property Issues (address: 50, Y.Safarov Street, Baku).
Tender proposals will be evaluated by the Commission on November 18, 2022, starting at 11:00AM in the administrative building of the State Service for Property Issues.