Dördüncü sənaye inqilabı və rəqəmsal iqtisadiyyat sahəsində əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb
Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin (4SİM) nümayəndələri Özbəkistanın Daşkənd şəhərində keçirilən “Dayanıqlı İnkişaf üçün Yaşıl İnnovasiyalar” mövzusunda İllik İnnovativ İdeyalar Beynəlxalq Həftəsi (“InnoWeek 2022”) çərçivəsində keçirilən tədbirlərdə iştirak edib.
“InnoWeek 2022” həftəsi çərçivəsində 4SİM ilə Özbəkistan Respublikasının İnnovativ İnkişaf Nazirliyi tabeliyində İnnovasiyaların Tətbiqi və Texnologiyaların Transferi üzrə Milli Ofis arasında ikitərəfli görüş keçirilib və rəqəmsal iqtisadiyyat, 4Sİ texnologiyaları və innovasiyalar sahəsində qarşılıqlı əməkdaşlığın genişləndirilməsi ilə bağlı müzakirələr aparılıb.
Görüş çərçivəsində 4SİM və İnnovasiyaların Tətbiqi və Texnologiyaların Transferi üzrə Milli Ofis arasında ikitərəfli əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb. Sənəddə tərəflər arasında rəqəmsal iqtisadiyyat və 4Sİ texnologiyaları üzrə təcrübə mübadiləsinin və birgə tədqiqatların aparılması,  təlim və tədbirlərin təşkili, innovativ platformaların hazırlanması üzrə birgə təşəbbüs və layihələrin həyata keçirilməsi nəzərdə tutulur.

Representatives of the Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (C4IR) took part in events held as part of the Annual International Week of Innovative Ideas (“InnoWeek 2022”) on the theme “Green Innovation for Sustainable Development” in Tashkent, Uzbekistan.
As part of the InnoWeek 2022, a bilateral meeting was held between the C4IR and the National Office of Innovation Implementation and Technology Transfer under the Ministry of Innovative Development of the Republic of Uzbekistan, with the discussion of expansion of mutual cooperation in the field of the digital economy, 4IR technologies and innovation.
The meeting reached a Memorandum of Understanding on bilateral cooperation between the C4IR and the National Office for Innovation Implementation and Technology Transfer. The document provides for the exchange of experience and joint research between the parties on the digital economy and 4IR technologies, organization of training and events, implementation of joint initiatives and projects to develop innovative platforms.