İqtisadiyyat Nazirliyinin təltif olunmuş əməkdaşlarına orden və medallar təqdim edilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin sərəncamları ilə təltif olunmuş İqtisadiyyat Nazirliyinin strukturuna daxil olan və tabeliyindəki qurumların əməkdaşlarına orden və medallar təqdim edilib.
İqtisadiyyat Nazirliyində dövlət başçısının sərəncamları ilə təltif olunmuş Nazirliyin strukturuna daxil olan və tabeliyindəki qurumların əməkdaşlarının iştirakı ilə tədbir keçirilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov çıxışında Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin dayanıqlı iqtisadiyyatın inkişafı istiqamətində müəyyən etdiyi vəzifələrin icrası, qarşıya qoyduğu məqsədlərə nail olunması ilə bağlı Nazirliyin hədəflərini diqqətə çatdırıb. Qeyd olunub ki, insan kapitalının inkişafı, əməkdaşların bilik və bacarıqlarının artırılması bu baxımdan xüsusi önəm kəsb edir və bu, gələcək uğurların əsas şərtlərindəndir.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin sərəncamları ilə İqtisadiyyat Nazirliyinin strukturuna daxil olan və tabeliyindəki qurumların əməkdaşlarına orden və medallar təqdim edilib. Nazirliyin əməkdaşlarının fəaliyyətlərinə verdiyi yüksək qiymət və göstərdiyi diqqət üçün dövlət başçısına dərin minnətdarlıq ifadə edilib.
Tədbirdə həmçinin, Nazirliyin fəaliyyətinə verdikləri töhfəyə görə bir qrup əməkdaşa qurumun təşəkkürnamələri təqdim edilib.

Orders and medals presented to awarded employees of Ministry Economy
Orders and medals were presented to employees of the Ministry of Economy and its subordinate institutions, who were awarded by decrees of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev.
An event was held at the Ministry of Economy with the participation of employees of the Ministry's structure and subordinate institutions, who were awarded by the orders of the head of state.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov highlighted in his speech the Ministry's goals in implementing the tasks set by the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, towards the development of a sustainable economy and achieving the goals set. It was pointed out that the development of human capital and the improvement of the knowledge and skills of employees are of particular importance in this regard, and this is one of the main conditions for future success.
Orders and medals were presented at the event to employees of the institutions within the structure of the Ministry of Economy and subordinated to it, by decrees of the President of the Republic of Azerbaijan. Deep gratitude was expressed to the head of state for the high appreciation and attention shown to the activities of the ministry's employees.
A group of employees were also presented at the event with letters of appreciation from the institution for their contribution to the activities of the Ministry.