Asiya İnkişaf Bankı ilə müzakirə aparılıb
İqtisadiyyat nazirinin müavini Səməd Bəşirli Asiya İnkişaf Bankının özəl sektorun inkişafı üzrə regional direktoru, missiya rəhbəri Enriko Pinallinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə dövlət-özəl əməkdaşlığı çərçivəsində AİB ilə əməkdaşlıq yüksək qiymətləndirilib, enerji, ətraf mühit, infrastruktur, tranzit-logistika, rəqəmsal inkişaf və digər istiqamətlər üzrə icra olunan layihələrin əhəmiyyəti vurğulanıb.
AİB tərəfindən hazırlanmış müxtəlif sahələrdə dövlət-özəl tərəfadaşlığı layihələrinə dair təkliflər müzakirə olunub.

Discussions held with Asian Development Bank
Deputy Minister of Economy Samad Bashirli met with a delegation led by Enrico Pinallini, the Regional Director for Private Sector Development of the Asian Infrastructure Investment Bank (AIIB).
During the meeting, cooperation with AIIB within the framework of public-private partnerships was highly appreciated. The importance of ongoing projects in areas such as energy, environment, infrastructure, transit logistics, digital development, and other sectors was emphasized.
Proposals prepared by AIIB regarding public-private partnership projects in various sectors were discussed during the meeting.