İqtisadiyyat Nazirliyində Dağıstan Respublikasının rəhbəri ilə görüş keçirilib
İqtisadiyyat Nazirliyində ölkəmizdə səfərdə olan Rusiya Federasiyası Dağıstan Respublikasının rəhbəri Sergey Melikovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib.
Nazir Mikayıl Cabbarov Rusiya Federasiyası ilə əlaqələrin uğurlu inkişafını qeyd edib, iqtisadi potensialın reallaşdırılması, ticarət və investisiya əlaqələrinin gücləndirilməsinin önəmini vurğulayıb. Bildirilib ki, Azərbaycanda yaradılmış əlverişli biznes və investisiya mühiti, həmçinin işğaldan azad edilmiş torpaqlarımızın böyük iqtisadi potensialı regional əməkdaşlığın, o cümlədən Rusiya Federasiyasının subyektləri ilə əlaqələrin genişləndirilməsinə yeni imkanlar yaradır.
Nazir qeyd edib ki, ölkəmizlə Dağıstan Respublikası arasında nəqliyyat, dövlət xidmətlərinin göstərilməsi, mədəniyyət, gənclər və idman, turizm sahələrində, eləcə də Dağıstanla Azərbaycanın şəhərləri arasında əməkdaşlıq haqqında müxtəlif sənədlər imzalanıb və uğurla icra olunur.
Rusiya Federasiyası Dağıstan Respublikasının rəhbəri Sergey Melikov Azərbaycana səfərindən məmnunluğunu ifadə edib, Rusiya Federasiyasının digər subyektləri kimi Dağıstan Respublikasının da Azərbaycanla tərəfdaşlığa böyük önəm verdiyini, bu baxımdan yüksək səviyyəli qarşılıqlı səfərlərin xüsusi rolunu vurğulayıb. İşgüzar dairələrin iştirakı ilə keçirilən tədbirlərin iqtisadi əlaqələrin dərinləşməsində əhəmiyyətini qeyd edən Sergey Melikov  əməkdaşlıq imkanlarına dair fikirlərini bölüşüb.
Tərəflər işgüzar dairələr arasında əlaqələrin intensivləşdirilməsi, özəl sektorun iqtisadi münasibətlərdə fəallığının artırılması ilə bağlı məsələlərə dair fikir mübadiləsi aparıblar.

A meeting was held with the head of the Republic of Dagestan of the Russian Federation Sergey Melikov and with his delegation being on visit in our country at the Ministry of Economy.
Minister Mikayil Jabbarov talked about the development of successful trade and investment relations and importance of strengthening the economic potential between the two countries.
Favorable business and investment climate and economic potential of liberated territories creates new opportunities for expanding regional cooperation and relations with subjects of the Russian Federation.
The Minister emphasised the point that the various documents on cooperation between our country and the Republic of Dagestan were signed and successfully executed in the fields of transport, provision of public services, culture, youth and sports, and tourism. Sergey Melikov expressed his satisfaction with his visit to Azerbaijan and emphasized that the Republic of Dagestan attaches great importance to partnership with Azerbaijan, and in this regard, the special role of mutual visits, as well as the subjects of the Russian Federation.
The sides exchanged views on the issues related to increasing the activity of relations and the private sector in economic relations.