Dekabrda 195-1 Çağrı Mərkəzinə 45 mindən çox müraciət daxil olub
2022-ci il dekabr ayı ərzində İqtisadiyyat Nazirliyinin Çağrı Mərkəzinə 45178 müraciət daxil olub. Bu müraciətlərin 40140-ı canlı rejimdə birbaşa, 5038-i isə səsli menyu vasitəsilə cavablandırılıb, araşdırma tələb edən suallarla bağlı müraciət vərəqələri tərtib olunaraq cavablandırılmaq üçün Nazirliyin aidiyyəti qurumlarına göndərilib.
Daxil olan müraciətlər əsasən, istehlakçı hüquqları, sahibkarlıq fəaliyyəti, lisenziyaların verilməsi, vergilərin ödənilməsi, daşınmaz əmlakın dövlət qeydiyyatına alınması, dövlət əmlakının özəlləşdirilməsi, həmçinin Nazirliyin səlahiyyətlərinə aid digər məsələləri əhatə edib.

The Call Center of the Ministry of Economy received 45,178 applications during December 2022. 40,140 of these applications were answered directly in live mode, and 5,038 through the voice menu, application forms on issues requiring research were drawn up and sent to relevant institutions of the Ministry for answering.
The appeals received mainly concerned the rights of consumer, entrepreneurial activity, licensing, payment of taxes, state registration of real estate, privatization of state property, as well as other issues related to the powers of the Ministry.