İqtisadiyyat nazirinin müavini Sahib Məmmədov Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının (AYİB) Siyasət və Tərəfdaşlıq üzrə vitse-prezidenti Mark Boumanla görüşüb.
Nazir müavini Azərbaycanın Bankla əlaqələrin inkişafına önəm verdiyini, AYİB-in etibarlı tərəfdaş olduğunu, ölkəmizin iqtisadi inkişafına uzunmüddətli və davamlı dəstəyini vurğulayıb. Görüşdə Azərbaycan iqtisadiyyatının şaxələndirilməsi, qeyri-neft sektorunun inkişafı, investisiyaların təşviqi və biznes mühitinin daha da yaxşılaşdırılması istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər barədə məlumat verilib.
AYİB-in Siyasət və Tərəfdaşlıq üzrə vitse-prezidenti Mark Bouman Bankın ölkəmizlə səmərəli əməkdaşlığını qeyd edib, Azərbaycanda aparılan iqtisadi islahatların Bank tərəfindən dəstəkləndiyini bildirib.
Tərəflər tərəfdaşlığın mövcud vəziyyəti, birgə layihələrin icrası və perspektiv əməkdaşlıq istiqamətlərini müzakirə ediblər.

Deputy Minister of Economy Sahib Mammadov met with Mark Bowman, Vice President for Policy and Partnerships of the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD).
The Deputy Minister stressed that Azerbaijan attaches importance to the development of relations with the Bank, that the EBRD is a reliable partner, and provides long-term and ongoing support to the economic development of our country. At the meeting, information was provided on measures being taken to diversify the Azerbaijani economy, develop the non-oil sector, encourage investments and further improve the business environment.
EBRD Vice President for Policy and Partnerships Mark Bowman noted the effective cooperation of the Bank with our country and said that the Bank supports the economic reforms carried out in Azerbaijan.
The parties discussed the current state of the partnership, implementation of joint projects and prospective directions of cooperation.