Hökumət Evi kimi tanınan inzibati binada 2022-ci ilin iyul ayından fəaliyyətə başlayan Vətəndaşların Qəbulu Mərkəzi bu sahədə işlərin operativ və əlaqələndirilmiş şəkildə həyata keçirilməsində önəmli rol oynayır.
Ötən ilin iyul-dekabr ayları ərzində Mərkəzdə, ümumilikdə 3593 vətəndaşa xidmət göstərilib.
İqtisadiyat Nazirliyinin fəaliyyət istiqamətləri üzrə 600-ə yaxın vətəndaş qəbul edilib. Müraciətlər əsasən dövlət satınalmaları, istehlakçı hüquqları, əmlak və digər məsələləri əhatə edib.
Qeyd edək ki, Vətəndaşların Qəbulu Mərkəzi Hökumət Evində yerləşən dövlət orqanlarına vahid məkanda müraciət etmək imkanı yaradır. Mərkəzin fəaliyyəti İqtisadiyyat Nazirliyi, o cümlədən, Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidməti, Kənd Təsərrüfatı, Mədəniyyət, Energetika nazirlikləri, İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilin (Omdudsman) Aparatı, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, Əqli Mülkiyyət Agentliyi, Meliorasiya və Su Təsərrüfatı ASC kimi qurumları əhatə edir. Mərkəzdə qeyd edilən qurumların mütəxəssisləri ilə yanaşı, könüllülər də qəbula gələn vətəndaşlara köməklik edirlər.
Vətəndaşların Qəbulu Mərkəzində müasir avadanlıqlarla təchiz olunmuş ümumi qəbul sahəsi, videoqəbul otaqları, aidiyyəti məsul şəxslər tərəfindən qəbul üçün xüsusi otaqlar, “Ana və uşaq otağı” və psixoloq fəaliyyət göstərir.

The Citizens Admission Center, which started functioning in July 2022 in the administrative building known as the Government House, plays an important role in the prompt and coordinated performance of work in this area.
In total, the Center provided services to 3,593 citizens in July-December last year.
About 600 citizens were admitted on the activities of the Ministry of Economy. The appeals mainly covered public procurement, consumer rights, property and other issues.
It should be noted that the Citizens Admission Center provides an opportunity to apply to state bodies located in the Government House in a single place. The activity of the center covers the Ministry of Economy, as well as State Service for Antimonopoly and Control Over Consumer Market, Ministries of Agriculture, Culture, Energy, Office of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman), State Committee for Family, Women and Children Affairs, Intellectual Property Agency, Reclamation and Water Management JSC. In addition to the specialists of the mentioned institutions, volunteers also help citizens who come to the reception.
Citizens Admission Center has a general reception area equipped with modern equipment, video reception rooms, special rooms for receiving relevant persons, "Mother and child room", a doctor and a psychologist.