İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin idarəçiliyində olan Sumqayıt Kimya Sənaye Parkının rezidenti “UPI - Universal Packing İndustry” QSC-nin Qablaşdırma məhsullarının (qofro karton, fayl və s.) istehsalı müəssisəsində son tamamlama işləri görülür.
Müəssisənin investisiya dəyəri 4,25 milyon manatdır. Layihə üzrə indiyədək görülən işlərə artıq 4,1 milyon manat sərmayə qoyulub və işlərin əsas hissəsi (təqribən 80 faizi) tamamlanıb.
İtaliya və Çin texnologiyalarının tətbiq olunacağı müəssisədə 20 çeşiddə məhsul istehsal ediləcək.
Müəssisədə ilkin mərhələdə 50 nəfər daimi işlə təmin ediləcək. Növbəti mərhələdə isə işçi sayının 80 nəfərə çatdırılması nəzərdə tutulur.
Qeyd edək ki, “UPI - Universal Packing İndustry” QSC-yə 2019-cu ilin sentyabrında Sumqayıt Kimya Sənaye Parkının rezidentliyi statusu verilib və müəssisənin 2023-cü ilin birinci yarısında istifadəyə verilməsi planlaşdırılır.

A resident of SKSP managed by the Economic Zones Development Agency is undergoing final completion works at the packaging products (corrugated cardboard, file, etc.) manufacturing facility of UPI - Universal Packing Industry CJSC.
The investment value of the enterprise is 4.25 million manats. 4.1 million manats have already been invested in the work done on the project so far, and the main part of the work (about 80 percent) has been completed.
The enterprise will produce 20 types of products using Italian and Chinese technologies.
At the initial stage, 50 people will be provided with permanent jobs in the enterprise. At the next stage, it is planned to increase the number of employees to 80 people.
It should be noted that "UPI - Universal Packing Industry" JSC was granted the residency status of Sumgayit Chemical Industrial Park in September 2019, and the enterprise is planned to be commissioned in the first half of 2023.