Azərbaycana səfər çərçivəsində Dağıstan Respublikası Hökumətinin sədri Abdulmuslim Abdulmuslimovun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarovla görüşüb.
Görüşdə Rusiya Federasiyası, o cümlədən onun federal subyektləri ilə qarşılıqlı faydalı əlaqələr qeyd olunub, iqtisadi əməkdaşlığın perspektivləri vurğulanıb. İqtisadiyyat naziri bildirib ki, Azərbaycanda yaradılmış əlverişli biznes və investisiya mühiti, həmçinin işğaldan azad edilmiş ərazilərimizin böyük iqtisadi potensialı regional əməkdaşlığın, o cümlədən Rusiya Federasiyasının subyektləri ilə əlaqələrin genişlənməsinə yeni imkanlar açır. Dağıstanla coğrafi yaxınlıq isə əməkdaşlıq üçün daha əlverişli şərait yaradır.
Dağıstan Respublikası Hökumətinin sədri Abdulmuslim Abdulmuslimov Rusiya Federasiyasının digər regionları kimi, Dağıstanın da Azərbaycanla tərəfdaşlığa böyük önəm verdiyini vurğulayıb, biznes dairələri arasında əlaqələrin inkişafının və birgə layihələrin icrasının iqtisadi potensialın daha geniş reallaşdırılmasında önəmini qeyd edib.
Tərəflər ticarət, investisiya, KOB, sənaye və digər sahələrdə əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıblar.

The delegation headed by the Head of the Republic of Dagestan Abdulmuslim Abdulmuslimov met with the Minister of Economy Mikayil Jabbarov during his visit to Azerbaijan.
Mutually beneficial relations with the Russian Federation, including its constituent entities, were noted, and the prospects of economic cooperation were emphasized at the meeting. The Minister of Economy pointed out that the favorable business and investment environment created in Azerbaijan, as well as the great economic potential of our territories liberated from occupation, open up new opportunities for regional cooperation, including the expansion of relations with the constituent entities of the Russian Federation. And the geographical proximity to Dagestan creates more favorable conditions for cooperation.
The Head of the Republic of Dagestan, Abdulmuslim Abdulmuslimov, emphasized that Dagestan, like other regions of the Russian Federation, attaches great importance to partnership with Azerbaijan, and noted the importance of developing relations between business circles and implementing joint projects in a wider realization of economic potential.
The parties exchanged views on strengthening cooperation in trade, investment, SMEs, industry and other fields.