Özbəkistanla avtomobil sənayesi tərəfdaşlıqda prioritet istiqamətlərdəndir. Bu sahədə əməkdaşlığın inkişafı, istehsalın lokallaşdırılması və birgə ixrac məsələləri müzakirə olunub.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov “General Motors International” şirkətinin vitse-prezidenti Coni Saldana, Özbəkistanın “Uzavtosanoat” SC-nin İdarə Heyətinin sədri Şavkat Umurzakov və “Uno Minda” şirkətinin rəhbəri Nirmal Kumar Minda ilə görüşüb. Görüşdə Azərbaycan-Özbəkistan qarşılıqlı faydalı iqtisadi əməkdaşlığının müxtəlif istiqamətlər, o cümlədən, avtomobil sənayesi üzrə genişləndirilməsi üçün böyük imkanlar vurğulanıb, avtomobil sənayesinin tərəfdaşlıqda prioritet sahələrdən biri olduğu qeyd edilib.
Tərəflər avtomobil istehsalı sahəsində əməkdaşlığın inkişafı, istehsalın lokallaşdırılması, xarici bazarlara birgə ixrac məsələləri barədə fikir mübadiləsi aparıblar.

Meeting held with representatives of car manufacturing companies
The automotive industry is one of the priority directions in partnership with Uzbekistan. Development of cooperation in this area, localization of production and joint export issues were discussed.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with Johnny Saldanha, Vice President of General Motors International, Shavkat Umurzakov, Chairman of the Board of Uzavtosanoat JSC of Uzbekistan, and Nirmal Kumar Minda, Chairman and Managing Director of Uno Minda Ltd. The meeting highlighted the great opportunities for expanding mutually beneficial economic cooperation between Azerbaijan and Uzbekistan in various areas, including the automotive industry, and noted that the automotive industry is one of the priority areas in the partnership.
The parties exchanged views on the development of cooperation in the field of car manufacture, localization of production, joint export to foreign markets.