İqtisadiyyat Nazirliyində BMT-nin İnkişaf Proqramı ilə əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub
BMT-nin İnkişaf Proqramı ilə uğurlu tərəfdaşlıq çərçivəsində reallaşdırılan layihələr dayanıqlı inkişafa nail olunmasında önəm kəsb edir.
İqtisadiyyat nazirinin müavini Sahib Məmmədov BMT-nin İnkişaf Proqramının Azərbaycan üzrə rezident nümayəndəsinin səlahiyyətlərini icra edən Nuno Quiros ilə görüşüb.
Sahib Məmmədov ölkəmizin inkişaf hədəflərinə çatmaq üçün BMT və onun ixtisaslaşmış qurumları ilə səmərəli əməkdaşlığın əhəmiyyətini vurğulayıb. Qeyd edilib ki, BMT və Azərbaycan Hökuməti arasında 2021-2025-ci illər üçün Dayanıqlı İnkişaf üzrə Əməkdaşlığa dair imzalanan Çərçivə Sənədinin icrası ölkəmizdə aparılan islahatlarda, Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərinin icrasında, habelə “Azərbaycan 2030: sosial-iqtisadi inkişafa dair Milli Prioritetlər”in reallaşdırılması istiqamətində layihələrin həyata keçirilməsində əhəmiyyətli rol oynayır. BMT-nin İnkişaf Proqramı ilə uğurlu tərəfdaşlıq çərçivəsində reallaşdırılan layihələr dayanıqlı inkişafa nail olunmasında önəm kəsb edir.
BMT-nin İnkişaf Proqramının Azərbaycan üzrə rezident nümayəndəsinin səlahiyyətlərini icra edən Nuno Quiros ölkəmizlə faydalı əməkdaşlığı vurğulayıb, əlaqələrin inkişafı üçün qurumun səylərini əsirgəməyəcəyini diqqətə çatdırıb.

Issues of cooperation with the UN Development Program discussed at the Ministry of Economy
Projects implemented within the framework of successful partnership with the UN Development Program are essential for achieving sustainable development.
Deputy Minister of Economy Sahib Mammadov met with Nuno Queiros, UNDP Resident Representative a.i. in Azerbaijan.
Sahib Mammadov stressed the importance of effective cooperation with the UN and its specialized agencies to achieve the development goals of our country. It was pointed out that, the implementation of the Framework Document on Cooperation on Sustainable Development signed between the UN and the Government of Azerbaijan for 2021-2025 plays an important role in the ongoing reforms in our country as well as in the implementation of projects in the direction of the realization of "Azerbaijan 2030: National Priorities for Socio-economic Development". Projects implemented in a successful partnership with the UN Development Program are essential for achieving sustainable development.
Nuno Queiros, acting as the resident representative of the United Nations Development Program in Azerbaijan, stressed the useful cooperation with our country and noted that the organization will spare no efforts for the development of relations.