İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti tərəfindən keçirilən növbəti hərraca 60 dövlət əmlakı çıxarılıb. Yerli və xarici investorların, vətəndaşların səhmdar cəmiyyətin səhm paketlərinə, kiçik dövlət müəssisəsinə və obyektə, nəqliyyat vasitəsinə sahib olmaq imkanı var.
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti tərəfindən mayın 2-də hərrac keçiriləcək. Hərraca 5 səhmdar cəmiyyətin səhm paketləri, 19 kiçik dövlət müəssisəsi və obyekti, 36 nəqliyyat vasitəsi çıxarılıb. Hərraca çıxarılan səhmdar cəmiyyətləri sırasında nəqliyyat, inşaat, təmir sahələrinə aid müəssisələr var. Bu səhmdar cəmiyyətlərin səhm paketləri nizamnamə kapitalının 30-45%-ni təşkil edir.
Özəlləşdirilməyə çıxarılan dövlət əmlakları sırasında həmçinin, yardımçı təsərrüfat, əmlak kompleksi, iaşə obyekti, mağaza, yeraltı dayanacaq da var. Oğuz şəhərində yerləşən “Şahdağ” yeməkxanası turizm baxımından əlverişli mövqedə yerləşir. İlkin start qiyməti 56 600 manat olan əmlakın ümumi faydalı sahəsi 113 kvadratmetr, torpaq sahəsi isə 40 sotdur.
Hərraca müxtəlif növ nəqliyyat vasitələri də çıxarılıb. Nəqliyyat vasitələrinin ilkin start qiyməti 3500 manatla 11500 manat arasında dəyişir.

60 state properties were put up for the next auction held by the State Service on Property Issues under the Ministry of Economy. Domestic and foreign investors, citizens have the opportunity to own stock packages of a joint-stock company, a small state-owned enterprise, facility and a vehicle.
An auction will be held on May 2 by the State Service on Property Issues under the Ministry of Economy. The share packages of 5 joint-stock companies, 19 small state enterprises and facilities, and 36 vehicles were auctioned. There are enterprises related to the fields of transport, construction, and repair among the joint-stock companies put up for auction. The share packages of these joint-stock companies make up 30-45% of the charter capital.
There is also an auxiliary farm, a property complex, a catering facility, a store, and an underground parking lot among the state properties to be privatized. Restaurant "Shahdag", located in the city of Oguz, occupies an advantageous position in terms of tourism. The total usable area of the property, which has an initial starting price of 56,600 manats, is 113 square meters, and the land area is 40 acres.
Various types of vehicles were also auctioned. The starting price of vehicles varies between 3,500 and 11,500 manats.